Kamp Ekipmanları - RNA GEZGİNLER

Kamp Ekipmanları

Kamp Ekipmanları

 

Kamp İçin Gerekli Malzemeler

Kamp yapmaya karar verdikten sonra kamp için ve kaldığınız süre boyunca başlıca temel ihtiyaçlarınız ve gereksinimleriniz olacak.


1. Çadır seçimi

Kamp Çadırı seçimi kamp tatilinin en önemli adımlarından biridir.

Kamp Çadırınızı seçerken öncelikle olarak hafifliğinden çok dayanıklılığına, su geçirip geçirmeyeceğine bakarız ve aileniz kaç kişilik ise ona göre seçim yaparız daha sonra ise yazın mı kışın mı kullanmak istediğinize karar veririz

Eğer daha çok yaz aylarında sahillerde çadır kuracaksanız yazlık çadırı öneririm size. Eğer ilkbahar, sonbahar kampı yapacaksanız 3 mevsimlik çadırları öneririm ama kışın kamp yapacaksanız kesinlikle 4 mevsimlik çadırları tavsiye ederim. Kışın kamp yapma fırsatı olmadı ama karın altında da güzel bir kamp yapılacağından eminim.

Değerli okurlarım, Çadırımızın hafif seçmenizde ki amaç bize sırt çantamızda taşıma kolaylığı sağlaması. Bu sebeple çadırınızı dikkatli seçmeniz lazım. Bizim kullandığımız çadır 3 mevsimlik Husky Brid 3 ve 3 kişilik çadır. Biz çadırımızdan çok memnunuz ancak size tavsiye edecek olursak kesinlikle 2 kişi iseniz kesinlikle 3 kişilik çadır alın bizden söylemesi.

Çadırımız; ilkbahar, yaz, sonbahar mevsimi için çok ideal bir çadır.

Husky Brid 3 Çadırımızın inceleme yazısı sizlere daha ayrıntılı bir bilgi vereceğinden eminim ancak aklınıza takılan birşey olursa lütfen bizimle iletişime geçiniz.


2. Mutfak Malzemeleri

Değerli okurlarım, kampın olmazsa olmazlarından kamp ateşi ve yemek tabii olmazsa olmazlarından kamp tüpleri ve ocakları,

Bir çok alışveriş sitelerinde ve outdoor sitelerinde kamp için tasarlanmış her türlü tabak, kaşık, bardak çeşitleri var. Kamp çantamızda yer kaplamaması için bardak ve yemek tabaklarının katlanan ürünlerde bulunmaktadır.


3.Işıklandırma

Çadırımızın içi için tasarlanan kamp lambaları da bulunmakta bunlar; pilli ve şarjı seçenekleri ile satılıyor. Bizim kullandığımız şarjlı ve güneş enerjisi ile dolan bir ürün pahalı bir üründe değil.


4.Çadırınız için yatak seçimi

İlk önce size tavsiyem kamp Çadırınızı belirlemek olsun niye derseniz. Beğendiniz bir yatak belki çadırınıza uymaz çünkü ben bu olayı yaşadım sizin de yaşamanızı istemediğim için ilk önce Çadırın ebadına göre yatak ya da mat seçiminden. Bizim kullandığımız otomatik mat

Değerli okurlarım, Çadırınız 2 ya da 3 kişilik bir çadır olacaksa alacağınız yatak ya da mat çadırın içini komple kaplamamalı ve çadırı gerip sıkıştırmamalı. Zaten çadırımızın kenarlarını eşyalarınız ile doldurun çünkü soğuğu hemen kesiyor bizden söylemesi.


5.Masa ve sandalyeler

Kampı’mızı olumlu etkileyecek birer ayrıntı ise masa ve sandalye,

Kamp Masası ve sandalye tamamen zevkinize kalmış. Eğer ben ormanda yaşarım kaplumbağa gibi evimizi sürekli değiştiririm ve onun için sırt çantası ile gezenlerden olacaksanız masanın katılanların dan ve sandalyenin de portatif olanını seçin.

araba ile kamp yapmaya giderseniz masa ve sandalyeyi dert etmeyin çünkü arabanın bagajı kocaman.


6.Sırt Çantası seçimi

Sırt çantası değip geçmeyin doğru çantayı seçmek önemli, sırt çantası da aynen çadır ya da kamp mutfağı gibi kullanışlı ve hafif olması ve beli tam sarması lazım.

Çeşitli ebatlarda ve çanta iç hacminin kullanımına göre Olabildiğince çok eşya alsın diye bakmayın taşıyabileceğiniz kadar eşya alın derim niye derseniz gereksiz eşyayı çantanıza alırsanız size yük olur ve taşımakta zorlanırsınız.

Outdoor mağazalarında bu çantaların çeşitli özelliklerinden tutun da rahatlıklarına kadar bir çok farklı seçenek sunan aklınızın alamayacağı marka yelpazesi var. Sizlere bu markaların bir kaçını söylemek isterim; DecathlonLowe AlpineFerrinoMarmotEvolite, Berg, Lafuma, Loap, Easy Camp, Jr Gear, Maxpedition, Coghlans bunlardan bir kaçıdır.