Portekiz'in Avrupa'nın En İyi Ülkesi Olmasının 17 Nedeni - RNA GEZGİNLER

Portekiz'in Avrupa'nın En İyi Ülkesi Olmasının 17 Nedeni

Portekiz'in Avrupa'nın En İyi Ülkesi Olmasının 17 Nedeni


Avrupa'nın en eski ülkesi Portekiz. şarapları ile ün yapmıştır. Moda'nın kalbi olan şehir ayrıca sörf yapmak isteyenlerin uğrak noktası olarak bilinir. 2010 yılında Portekiz'e inanılmaz derecede turist akın etti.

Gezgin Aile'ye tekrar hoş geldiniz. dünyanın neresinde olursanız olun size sunacağımız bu video da Portekiz'i gezmeniz ya da yaşamanız için 17 nedeni olabilir. Avrupa'nın en iyi ülkesi hatta belki de en iyi ülkesidir. videolarımızı izlediğiniz için çok teşekkür ederiz. kanalımıza abone olursanız bizi çok mutlu edersiniz. videolarımızı izlediğiniz zaman biz çok mutlu oluyoruz. yeni videoları yayınlamak için çok çaba sarf ediyoruz. sizlere Teşekkürlerimizi borç biliyoruz.

şimdi videoyu anlatmaya başlayalım.

17 İnci sebebi Portekiz'in hava durumu

200 günden fazla süren iklim yılda güneş ışığı ve ortalama yaklaşık 20 derece sıcaklık Avrupa'nın batı ucunda tünemiş Lizbon kıtanın en güneşli ortalama ile övünen başkent yaklaşık 2 bin 800 saat güneş ışığı Atina'da 270 olan yılda güneş saati.

16 ıncı sebebi ise çok güvenli bir ülke olması.

Portekiz'i ziyaret etiğiniz de neredeyse fark edeceğiniz bir şey destinasyonlar Avrupa çevresinde sizi çok çok güvenli hissettiriyor ülkenin Emniyeti çok ciddiye alınmıştır. Portekiz dünyanın 3 üncü en barışçıl ülkesi olarak bilinir. küresel barış endeksine göre; Endeks komşuları İtalya 38 İnci sırada Fransa 61inci ve İspanya 30 uncu sıradadır.

15 inci sebebi ise şehirleridir.

Porto'dan Lizbon'a, Coimbra'ya ve sintra Arnavut kaldırımlı yolları ile Portekiz sizleri büyüleyeceğinden eminiz. kasabaları ve şehirleri estetik açıdan çok hoş bir ülkedir. ülkenin kuzeyinde parklar ve şarap mahzenleri bulunaktadır. Algarve'nin altın kumsalları  ülkenin güneyde ise keşfedilecek çok şey var  bu muhteşem ülkeye gitmenizin 

14 üncü sebebi ise madeira madeiradır.

cazibe merkezi İngilizler burayı çok seviyorlar. Bahçe ya da Atlantik madeira'nın incisi yanında çeşitli nadir turistik yerlerdir. mavi gökyüzü, denizi, heybetli vadileri ve dağları sizleri cezbedecektir.

13 üncü sebebi ise,

Euro'dan daha zayıf para birimine sahip olan Portekiz para birimi sizi inanılmaz derecede yardımcı olabilir. buda sizlere daha fazla gezi ya da daha fazla harcama yapabileceğiniz anlamına gelir. bu ülkede araba kiralama fiyatları çok düşüktür.  

12 inci sebebi ise,

muhteşem plajları Portekiz'deki plajlarda sörf yapmak harika olacağından eminiz plajların uzunluğu kıyı şeridi dikkate alındığında yaklaşık 500 mil uzunluğunda ve kendinize güzel bir yer bulmak zorundasınız. tabii ki güzel güneş ışığını içinize çekin huzuru bulun. Portekiz sörfüyle ünlü ülkedir. Dünya'daki koşullar ön plana alınınca en büyük dalga bir Hawaii taraflarında da bulunmaktadır. Portekiz de konaklama gecelik sadece 15 ila 30 Euro'dan başlayan fiyatlarla otel ya da motel bulabilirsiniz. 

11 İnci sebebi ise nefes kesici kırsal alanları.

Portekiz'in küçük köyleri ve kırsal alanın olduğunu fark edeceksiniz. bu ülkenin en çarpıcılarından biri güzelliklerin ortasında yemek yemeyin ya da  köylerini keşfedin, insanları son derece misafirperver ve yeni yüzler görmekten mutlu olduklarını fark edeceksiniz.

10 uncu sebebi ise,

Lizbon ve porto sokaklarından algarve'nin hareketli sahil beldesine gece hayatı Portekiz'in kiremitler üzerinde bir geceye olan sevgisi yok ancak az bilinen sır, ülkenin modası geçiyormuş gibi Afrika'dan ithal edilen afro evine artan sevgisidir. tür Lizbon'un clubbing sahnesinde verimli bir zemin bulmuştur. 

 9 uncu sebebi ise,

 Ülkede gün batımı her yere yayılmakta  ve gün batımını çok severler. batıya bakan plajları sayesinde Atlantik kıyılarındayken daha da güzeldirler, yılın her günü muhteşem bir gün batımı göreceksiniz. Portekiz güzel bir alanda olduğu için okyanusun üzerinde güneş batımını izlemekten asla sıkılmayacaksınız. 

8 İnci sebebi ise,

Portekiz de sizi harika kahve ve şaraplar sizleri bekliyor olacaktır. brezilya gibi Portekiz sömürge ülkeleri en iyi kahve üreten yerlerdir.

7 inci sebebi ise,  

küçük ama çok küçük değil bir bütün olarak Portekiz hem arazi büyüklüğü hem de nüfus açısından oldukça küçük bir ülke sadece 19 uncu kıtadaki en büyük ülke 10 milyonun biraz üzerinde en kalabalık 17 İnci ülke, Portekiz'i kolayca gezebilmek için yeterince küçük ancak 1 haftalık bir gezi planına da yetemeceğini söyleye biliriz. 

6 ıncı sebebi ise, 

Portekiz mili takımının yıldızı Ronaldo hayranı iseniz belki karşılaşacağınız bir yerdir. futbol ya da futbol hayranı ve bağlı olarak oldukça tartışmalıdır, ancak ben bir Ronaldo hayranıyım. 

5 İnci sebebi ise,

fantastik bir konuşma dili olduğundan İngilizce Portekizcesi diyebiliriz. Brezilya sayesinde 230 milyondan fazla  konuşmacıyla en çok konuşulan 9 uncu dildir. İngilizce biliyor olsanız bile dünyanın her yerinden birçok insan ikinci dil olarak İngilizceye sahip olabilir. 

 4 üncü sebebi ise, 

azuros adaları genellikle Portekiz'in Hawaii'si  olarak tanımlanır. azurolar Portekiz'de olmaktan mutluluk duyacaktır. azoros gurbetçilerin istilasına uğramıştır. ziyaret edilecek dokuz farklı ada görülmeye değer. okyanusun 600 kilometre boyunca kuzey Atlantik'te yer alan adalar, birinci sınıf plajların yanı sıra jeoturizm dahil olmak üzere çeşitli aktivitelere sahiptir. bunlar; bisiklet turları, kano, golf, tüplü dalış, sörf, yamaç paraşütü hatta Balina gözlemciliği yapabilirsiniz. 

3 üncü sebebi ise, 

Portekiz de yapılabileceklerin tükenmesi imkansızdır. diğer Avrupa ülkeleri kadar turistik veya aşırı doygun değil bu Portekiz'in tamamen turistsiz olduğu anlamına gelmiyor Ancak diğer ülkelerle karşılaştırıldığında İspanya nazaran iyi ve gerçekten daha az doygun. Yine de zamanla bunun yıkılacağını düşünüyoruz. Portekiz'i ziyaret etmeyi denemenizde fayda var.

 2 İnci sebebi ise, 

 pansiyonlar, oteller bulabilirsiniz gecelik 10 ila 20 avro arasında değişiyor. öncelik olarak kahvaltı olmazsa olmazlardansanız kahvaltı dahil seçeneklerine bakmakta fayda var. oteller genellikle temizdir. bu ülkenin insanları misafirperverliği ile ünlüdür. 

1 İnci sebebi ise,

Portekiz'de araba sürmek için için ideal bir yolu vardır. İngiltere ya da  Avustralya'nın yollarından kat ve kat daha iyidir. burada araç kullanmak sizin için çocuk oyuncağı olacaktır. burada ki şoförler çok kibar sizi şaşırtabilirler. Portekiz de araç kiralamak çok pahalı değildir. araç kiralayarak istediğiniz yere zahmetsizce gidebilirsiniz. Portekiz kıyıları yaklaşık 10 gün içinde Lizbon'dan faro'ya Portekiz sahilinde gidebilirsiniz ve bu sayede Portekiz'i gezmiş olursunuz. 

Portekiz Avrupa'nın en iyi ülkesi olduğunu düşünmemiz için 17 nedeni var.

tabii ki dünyadaki herhangi bir ülke gibi mükemmel değil bazı dezavantajları var ancak bu çarpıcı ülkenin olumlu yanları kolayca olumsuzluklardan daha ağır basıyor neden giderek daha popüler hale geldiğini görebilirsiniz. izlediğiniz için çok teşekkür ederim.

yakında görüşmek üzere

Son olarak videoyu beğenmeyi ve abone olup bildirimleri açarsanız bizi çok mutlu edersiniz.