Dünyanın En Yaşanabilir 10 Şehri (2021) - RNA GEZGİNLER

Dünyanın En Yaşanabilir 10 Şehri (2021)

Dünyanın En Yaşanabilir 10 Şehri (2021)

 

Dünyanın yeni duruma göre yaşanabilir şehirler için anket çalışılması yapılmış ve ankette toplamda 140 puan alan anketi sıralamasına göre aranan şartlar şunlardır; sağlık, eğitim, kültür oranı ve altyapı çalışmaları gelmektedir.

2021 Mart ayına kadar. Kovid 19'un etkisi dahil edildi bu puanlarda yeni göstergelerin tanıtılmasıyla sağlık sorunlarının değerlendirilmesi ve her şehir için kısıtlama seviyeleri ve bu çalışmanın sonucunda sizlere bu çalışmayı hazırladık iyi seyirler.

En çok 10 puan alan şehirlerin başında dünyanın yaşanabilir şehri brisbane 92.4 endeks puanı ile Avustralya gelmektedir. Brisbane çalışmak için ve yaşamak için harika bir yer dediğim gibi brisbane yaşanabilir bir şehirdir. Havası ve canlı yeşil alanlar bunların başlıcalarıdır.

Dünya standartlarına göre yapılan barlar, restoranlar, galeriler ve premier olaylar brisbane güvenli ve 24 saat hareketli bir şehirdir.

Samimi ve misafirperver bir tavrı var güzel subtropikal yaşam tarzı ve kültürel olarak çeşitli bir nüfusu bulunmaktadır. Şehri şahsen ziyaret ettim ve ben burayı severek gezdim. Büyük bir şehir gibi hissettim.

Şimdi sırada başka bir şehrimiz dokuz numara da alan yer melbourne avustralya 92.5 endeks puanını almıştır. Moda şehri bilinir. Dünyadaki şehirler yine brisbane Avustralya’nınki gibi kovid 19'a sert etkilenmiştir.

Şimdiki ülkemiz sekiz numarada Cenevre 92.5 endeks puanına sahip İsviçre yani melbourne cenevre oldukça şehir yaşamak için lüks bir yerdir. Kamu hizmetlerinin yüksek düzeyde tutulması ile zevk alırsanız çok çok güvenlidir

Kültür olarak dışarıda yemek yemenin dışına dağlarda yürüyüş yapabilirsiniz. Bu şehir de senin zevklerini karşılayacağından eminiz ama bu şehir oldukça pahalıdır.

Şimdiki şehrimiz yedi numara Zürih isviçre'de için başka bir güzel söylemeden geçemeyeceğim İsviçre

92,8 zürih indeks puanı ile sadece iş için harika bir yer değil fırsatlar bulunmaktadır ama aynı zamanda güzel geniş bir yelpazeye sahiptir. Yaşanacak yer mahalleler ve yakın köyler ve her zevke uygundur.

Zürih'in kalbinde olmak istiyorum. Gece hayatı en oldukça uzak kalıyor avrupa'daki güzel göller hiç de şaşırtıcı değil

Şimdiki şehrimiz altı numara ile perth 93,3 endeks puanı ile Avustralya köpekbalığı sularından başka, korkunç bir uzaklık perth yaşamak için inanılmaz bir yer parmak arası terlik ile övünür ya da Avustralyalıların dediği gibi tanga hava durumu yılın dokuz ayı muhteşemdir. Oldukça güzel plajlara sahiptir ve ödüllü şarap bölgesi olarakta bilinir.

Şehre 10 dakikalık sürüş mesafesinde ve hepsinin en iyisi çok düşük suç seviyeleri var evsizlerin oranı oldukça düşüktür. Ve bence trafik hiç bulunmamaktadır. En yaşanabilir şehir olarak söyleyebilirim.

Dünyadaki şehirler bir nevi sydney büyük güzel temiz bir şehir ama büyük nüfus olmadan ve kirlilik

En rahat olanlardan biri ve şimdiye kadar bulunduğum soğuk şehirler bir indeks ile beş numaralı tokyo Japonya 93.7 puan gerçek şu ki tokyoyu ziyaret etmek için harika bir yer ve birden çok nedenle yaşamak şehrin barış ve güvenliği dahil temizlik altyapı kolaylığı ve yapılacak bir sürü şey var.

Kovid 19 ile test ve izleme sistemi hayatın değişmek zorunda olmadığı anlamına geliyordu diğerlerine göre çok fazla dört numaralı wellington yeni zelanda ile 93.7 puan wellington çok güvenli çok az şey var bu şehirde suç yok wellington çok aile dostudur alan ve hem aileler için harika büyük ve küçük oldukça merkezi bir konumda sahip olan alışveriş merkezlerine ve restoranlara da erişim ancak benim için ana olumsuz sahilden biraz uzak olması üç numaralı adelaide avustralya avustralya için başka bir giriş 94 endeks puanı ile. en uygun fiyatlı büyüklerden biridir avustralya'da yaşanacak şehirler bu doğru yaşamak istiyorsan şehir hayatında ama aşırı olmadan sidney gibi şehirlerin maliyetleri o zaman adelaide harika bir seçim olmadan şehir yaşam tarzı sunuyor bir kol ve bir bacağa mal olmak harika hava Durumu ve hareketli bir gece hayatı sahnesi de bir indeks ile iki numaralı osaka Japonya 94.2 hedefi bu şehir dünyanın dört bir yanındaki yabancılara hitap ediyor birçok yönden dünya hem geleneksel hem de modern bir şehir osaka'nın harika bir ulaşım sistemi var ve tokyo'dan sonra en büyük metro alana sahip aynı zamanda harika bir yemek kültürü ve osaka'daki insanlar çok arkadaş canlısı ve nihayet ve en daha da önemlisi yaşam maliyetleri nispeten osaka'da düşük özellikle tokyo ile karşılaştırıldığında ve nihayet bir numara en iyi ve en yaşanabilir dünyadaki şehir bu algoritmaya göre auckland yeni endeks puanı olan Zelanda 96 endeks puanı ile yeni zelanda'nın zorlu karantinası

Toplumlarının yeniden açılmasına izin verdi ve auckland gibi şehirlerin etkin vatandaşları ve Wellington sim gibi görünen bir yaşam tarzının tadını çıkarmak için pandemi öncesi yaşam için auckland büyük bir şehir yani yapacak çok şey var ama olduğu noktaya çok büyük değil londra veya new york gibi aşırı kalabalık temiz modern ve iklim oldukça hoş yıl boyunca bu, auckland'ın aldığı anlamına gelir.

en üst nokta başarılı bir gizli koruma ile özellikle ilk on şehirden altısı yeni zelanda veya avustralya'da bulunuyordu avrupa ve kanada şehirleri darbe aldı kesinlikle ve listeyi düşürdüler şehirleri olan tek avrupa ülkesi ilk 10'da her ikisi ile İsviçre oldu zürih ve Cenevre önceki en iyi yer sahibi viyana 12. sıraya düştü daha önce sıralamaya giren birçok şehir pandemi nedeniyle çok darbe aldı elbette en büyük hamle honolulu'dan geldi hawaii şehir 46 sıra atladı aşağı olabilir 14 numaralı nokta aşısının piyasaya sürülmesi için program bu çalışmaya göre bizde var o güncellenmiş 2021 dünyanın en yaşanabilir şehirleri bunlardan herhangi birinde yaşıyor musun öyleyse yorum bölümünde bize bildirin ne olduklarının altında ben şanslıyım ziyaret etmen yeterli bu listedeki bu şehirlerden birkaçı ve harika olduklarını söyleyebilirim videoyu izlediyseniz çok teşekkür ederim. videoyu beğeni atmayı unutmayın arsız gibi ve öğrenmeyi seviyorsanız dünyanın dört bir yanından ülkeler hakkında abone değilseniz abone olmayı unutmayın şimdiden izlediğiniz için çok teşekkür ederim. çok yakında görüşürüz