23 Eyl 2021

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı– Kilis

 


Değerli Gezginler bugün sizlere Hatay – Kilis de bulunan, Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’nda neler yapılır ve hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Hisar Çamlığı Tabiat Parkı, 11 Temmuz 2011 tarihinde Tabiat Parkı olarak faaliyetine başlamış. Tabiat Parkı, 16.000 hektar alanına sahip olan Hisar Çamlığı Tabiat Parkı, doğa ile iç içe aileniz ve sevdikleriniz ile hoş bir zaman geçireceğiz bir yer. Hatay- Kilis‘te gezilecek yerler arasında yer alan Hisar Çamlığı Tabiat Parkı giriş ücretli olup sizlere yazımızın içinde sizlere sunacağız.

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı günübirlik ziyaret için uygundur ancak kamp ve konaklama yapılmamaktadır. Ancak günübirlik gidecekseniz çadır kurabilirsiniz. Tabiat parkında; Kelebek, sığırcık, subakireleri, kumru, ova kurbağası, kırlangıç, ince yılan, üveyik, tosbağa, saksağan, kertenkele, alakarga, fare ve tilki Hisar Çamlığı Tabiat Parkı içerisinde gözlemleyebileceğiniz yaban hayvanları gözlenmektedir.

 

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı Nerede? – Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı,  Hatay- Kilis arası 40 kilometredir. Antakya’da yaşayanlar, Kilis- Antakya yolu üzerinden toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanamamaktadır. Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’na kendi araçlarınızla tabiat parkına ulaşabilirsiniz. Tabiat parkına gitmek isteyenler için yazımızın sonunda konum bilgisini sizlere sunacağız.

 


Hisar Çamlığı Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Tabiat Parkına giriş ücretlerini; Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir.

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı giriş ücretleri;

·         Kişi başı giriş ücreti: 3₺

·         Kişi başı giriş ücreti (indirimli): 1.5₺

·         Bisiklet giriş ücreti: 3₺

·         Motosiklet giriş ücreti: 4.5₺

·         Otomobil giriş ücreti: 9₺

·         Minibüs giriş ücreti: 27₺

·         Midibüs giriş ücreti: 45₺

 

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’nda Bulunan İmkânlar

v  Çeşme

v  Çocuk bakım evi

v  Etkinlik alanı

v  Giriş kontrol noktası

v  Büfe

v  Kır kahvesi

v  Tuvalet

v  Kır lokantası

v  Mescit

v  Oyun parkı

 


Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’nda Yapılabilecek Aktiviteler

v  Piknik

v  Trekking

v  Fotoğrafçılık

v  Sportif aktiviteler

 

Hisar Çamlığı Tabiat Parkı İletişim Ve Konum Bilgisi

Değerli okurlarım, Ailenizle huzurlu vakit geçirmek için Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’nı tercih edebilirsiniz. Hisar Çamlığı Tabiat Parkı’na daha önce gelmişseniz yorumlarınızı YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Siz değerli doğa sevenler olarak yorumlarınız, sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek olan kişilere yol gösterecektir. “Doğada Kal Türkiye” diyerek başka bir yazımızda görüşmek ümidiyle ve sağlıcakla kalın.

Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.

Bu En Yeni Gönderi


EmoticonEmoticon