Çataldağ Ormanları Kamp Alanı – Balıkesir - RNA GEZGİNLER

Çataldağ Ormanları Kamp Alanı – Balıkesir

Çataldağ Ormanları Kamp Alanı – Balıkesir

 


Çataldağ Ormanları Kamp Alanı – Balıkesir

Merhaba Değerli okurlarım, bugün sizlere Balıkesir Susurluk İlçesinde bulunan Çataldağ ormanları kamp alanı sizlere anlatacağım. Balıkesir‘in Susurluk ilçesine bağlı Yaylaçayır bölgesinde yer alan ve Balıkesir, Bursa il sınırının tam orasında bulunan Çataldağ Orman Kampı sizleri bekliyor. Kamp alanı çevresinde; Kayın, meşe ve gürgen  ağaçları ile tam bir oksijen yuvasıdır. Çataldağ Orman’ında; ister orman içerisinde, isterseniz de Gölet kenarında ya da bu beni kesmez diyorsanız Çataldağ zirvesine dağ ve orman manzaralı kamp yapabilirsiniz. Kamp alanında; Trekking, dağcılık gibi spor faaliyetlerinde bulunabilirsiniz.

 


Çataldağ Hakkında Kısa Bilgi

Balıkesir’in Susurluk ilçende bulunan Çataldağ, Susurluk ilçesinin Doğusunda Kepsut’un kuzeyinde yer almaktadır. Ayrıca Çataldağ’ın kuzeyinde Bursa’nın ilçesi Mustafakemalpaşa ilçesi yer almaktadır. Balat Vadileri ise; Çataldağ’ın Güneybatısında bulunmaktadır. Çataldağ’ın 1300 metre ve 1340 metre olmak üzere iki zirvesi bulunmaktadır. Söz konusu zirveler Susurluk ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır.

 

Çataldağ Nerede? – Çataldağ’a Nasıl Gidilir?

Balıkesir şehir merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. Çataldağ Orman Kampında kamp yapmak istiyorsanız kesinlikle yerden yüksek aracınızın olması sizin için iyi bir avantaj olacaktır. 4×4 arazi aracınız yok ise taşlık ve dağlık alanlarda kesinlikle zorluk yaşayabileceğinizi söylemek isteriz.

 


Çataldağ Ormanları Kamp Alanı

Çataldağ ormanları ve Yaylaçayır Göleti kamp alanı çadır kampı ve karavan kampı için uygundur. Balıkesir’de aileniz ve sevdiklerinizle Doğa içinde sessiz ve Kayın, meşe ve gürgen  ağaçları ile iç içe bir kamp yapmak isterseniz, Çataldağ Ormanını kesinlikle tercih edebilirsiniz. Çataldağ’da kamp yapacaksanız kesinlikle bunları bilmeniz lazım; Market, tuvalet, elektrik, restoran, internet, duş ve güvenlik imkânlarının olmadığı bir kamp alanıdır.

 

Çataldağ Kamp Alanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

v  Wc ve duş yok

v  Elektrik yok

v  Market yok

v  Yabani hayvanlar gözlemlenebilir

v  Güvenlik önlemleri yoktur.

v  Çocuklu aileler için uygun bir ortam değildir.

 


Çataldağ’da Neler Yapılır?

v  Dağcılık

v  Manzara seyri

v  Trekking

v  Mangal yakabilirsiniz

v  Çadır kampı

v  Karavan kampı

v  Manzara fotoğrafçılığı

v  Doğa fotoğrafçılığı

v  Dağ tırmanışı

v  ATV turu

 

Çataldağ Ormanları iletişim Bilgileri

  • Adres: https://bit.ly/3ig24SD
  • Yaylaçayır Göleti Konumu: https://bit.ly/3z2BDqj

Değerli okurlarım, Ailenizle huzurlu vakit geçirmek için Çataldağ Ormanları’nı tercih edebilirsiniz. Çataldağ Ormanları’na daha önce gelmişseniz yorumlarınızı YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Siz değerli doğa sevenler olarak yorumlarınız, sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek olan kişilere yol gösterecektir. “Doğada Kal Türkiye” diyerek başka bir yazımızda görüşmek ümidiyle ve sağlıcakla kalın.