16 Haz 2021

Murdala Koyu – Datça

 


Değerli okurlarım, Bugün sizlere Muğla’nın Datça ilçesine bağlı Cumalı köyü sınırları içerisinde yer alan, Murdala Koyu’ndan bahsedeceğiz. Murdala Koyu, ulaşımını gerçekten zor ancak 4x4 arazi aracı ile ulaşılacak harika bir koy ancak, bu yolun sonunda muhteşem bir manzarası olmasından dolayı tercih yerli ve yabancı turistlerin gözbebeği diyebiliriz.

Yol oldukça bozuk olduğundan kusmamak için kesinlikle bir poşet bulundursanız yeri var. Murdala Koyu’nda çam, zeytin ve incir ağaçları da bulunmaktadır. Murdala Koyu’nda, Sadece çadır kampına uygun olduğunu belirtmek isteriz.

 

Murdala Koyu Nerede? – Murdala Koyu’na Nasıl Gidilir?

Muğla şehir merkezine 153 kilometre uzaklıkta yer alan, ancak yazımızın başında da söylediğimiz gibi Datça ve Cumalı köyü geçildikten sonra yollar bozuk normalde 2 saatlik yolu 3 saat’e kadar çıkabilmektedir. Murdala Koyu, Datça ilçe merkezine 37 kilometre uzaklıktadır.

Murdala Koyu Kamp Alanı’na gitmek için Datça merkezinden Cumalı Köyü güzergâhı takip edin ve yazımızın içinde de söylediğimiz gibi Cumalı köyünü geçer geçmez yol aşırı bozuk. Değerli okurlarım, sizlere tavsiyem 4×4 arazi olanlar bu kamp alanına gelmelerini isteriz ancak ben doğayı çok seviyorum aracıma güveniyorum diyorsanız sizler bilirsiniz.

 


Murdala Koyu Kamp Alanı

Murdala Koyu’nun hemen karşısında Kos Adası bulunmaktadır. Murdala Koyu’nda doğa yürüşleri yaparak sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilir ve bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz. Kamp ve trekking dışında; dalış, doğa fotoğrafçılığı yapabilirsiniz.

Murdala Koyu’nda ihtiyaçlarınızı karşılayacak hiçbir işletme bulunmuyor. Bu yüzden kamp alanına gelirken mümkünse tüm ihtiyaçlarınızı karşılayarak gelin. Murdala Koyu’nun plajı; kumluk ve kayalıktır.

 

Murdala Koyu Kamp Alanı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

ü  Wc ve duş imkanı yok.

ü  Elektrik yok.

ü  Kamp kuracağınız yeri ağaçlıklı bölgede kurmakta fayda var

ü  Ateş yakılıyor.

ü  Tüm kamp malzemelerinizi yanınızda getiriniz. (Mağdur olmamak için…)

ü  Olta balıkçılığına uygundur.

 


Murdala Koyu’nda Yapabileceğiniz Aktiviteler

ü  Dalış

ü  Çadır kampı

ü  Trekking

 

Murdala Koyu Konum Bilgisi

Değerli okurlarım, Ailenizle huzurlu vakit geçirmek için Murdala Koyu Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz. Murdala Koyu Kamp Alanı’na daha önce gelmişseniz yorumlarınızı YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Siz değerli doğa sevenler olarak yorumlarınız, sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek olan kişilere yol gösterecektir. “Doğada Kal Türkiye” diyerek başka bir yazımızda görüşmek ümidiyle ve sağlıcakla kalın.

Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon