Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı – Ankara Beypazarı - RNA GEZGİNLER

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı – Ankara Beypazarı

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı – Ankara Beypazarı

 


Değerli okurlarım, sizler bu bugün bu yazımda Ankara’nın Beypazarı ilçesine bağlı Geyikpınarı bölgesinde bulunan Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’ndan bahsedeceğiz. Genellikle Ankara’nın yerli halkının hafta sonu günlerinde değil, hafta içi günlerinde de sık sık ziyaret edilen Kelebekler Vadisi Tabiat Parkını sizlere tanıtmaktan onur duyarız. Kelebekler Vadisinde Günübirlik gezi ve piknik yapabileceğiniz Tabiat Parkında sevdikleriniz ile hoş vakit geçirebilirsiniz. Buda da çadır kampı veya karavan kampına uyundur.

 

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı, Ankara şehir merkezi ile arasında olan uzaklığı 106 kilometredir kullanacağınız en hızlı güzergâh D140 kara yolu üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Vadinin, Beypazarı ilçe merkezine olan uzaklığı ise; 6 kilometredir.

 


Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı Giriş Ücretleri Listesi

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkında alınan ücretler, Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Sizler için ücret listesini yazımızın alt kısımda paylaştık gitmeden önce yine de güncel fiyat listelerini öğrenebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı giriş ücretleri;

v  Kişi başı giriş ücreti: 6₺

v  İndirimli kişi başı giriş ücreti: 3₺

v  Bisiklet giriş ücreti: 6₺

v  Motosiklet giriş ücreti: 12₺

v  Otomobil giriş ücreti: 18₺

v  Kamyonet giriş ücreti: 18₺

v  Minibüs giriş ücreti: 54₺

v  Midibüs giriş ücreti: 90₺

v  Otobüs giriş ücreti: 180₺

 


Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’nda Bulunan İmkânlar

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’na gelemden tüm ihtiyaçlarınızı Beypazarı ilçesinden karşılamakta fayda var burada; Çeşme, tuvalet, market, büfe… vb. olanaklar bulunmamaktadır.

Değerli okurlarım, yazımın içinde de söylediğim gibi burada; Çeşme ve tuvalet gibi temel ihtiyaçlar bulunmamasından dolayı mağdur olacağınızı belirtmek isteriz. Vadiye gelmeden mümkünse tüm market ihtiyaçlarınızı karşılamanızı tavsiye ederiz.

 

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’nda Yapılabilecek Aktiviteler

v  Trekking

v  Dağ Bisikleti ile eğlenceli bir tur deneyimi

v  ATV ile safari

v  Doğa fotoğrafçılığı

v  Piknik

v  Mangal keyfi

v  Çadırlı kamp

v  Karavan kampı

v  Sportif aktiviteler (Koşmak, Yürüyüş, Yoga…Vb. Sporlar)

 

Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı iletişim Bilgileri

v  Websitesi: http://kelebekler.tabiat.gov.tr/

v  Telefon: (0312) 207 50 00

v  Adres: https://bit.ly/3cOtTj0

Değerli okurlarım, Ailenizle huzurlu vakit geçirmek için Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’nı tercih edebilirsiniz. Kelebekler Vadisi Tabiat Parkı’na daha önce gelmişseniz yorumlarınızı YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Siz değerli doğa sevenler olarak yorumlarınız, sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek olan kişilere yol gösterecektir. “Doğada Kal Türkiye” diyerek başka bir yazımızda görüşmek ümidiyle ve sağlıcakla kalın.