Gürleyik Şelalesi – Eskişehir - RNA GEZGİNLER

Gürleyik Şelalesi – Eskişehir

Gürleyik Şelalesi – Eskişehir

 


Değerli okurlarım, bugün sizlere Eskişehir’de kamp yapılacak alanlar arasında ilk sıralarda yer alan Gürleyip Şelalesi’nden bahsedeceğiz.

 

Gürleyik Şelalesi Kamp Alanı

Coronavirüs artık evde oturmaktan sıkıldınız ve sizlerde artık bir tatil hakkediyorsunuz ve doğaya kaçıp bir kamp yapmak istediğinizi biliyoruz geçtiğimiz günlerde bazı yasakların kalktığını biliyoruz bunların başında kamp yapabilirsiniz ve hafta sonu olarak sadece cumartesi günün açıldığını biliyoruz bunu fırsat haline getirebiliriz işte sizlere Gürleyik Şelalesi’nin o muhteşem doğası ve berrak suyuna girmek girmek istersiniz. Gürleyik Şelalesi 1. dereceden sit alanı ilan edildiği için doğal güzelliğini olduğu gibi korumaya devam etmektedir. Bu bölge, Jandarma gözetimi altında olduğu için mangal ve ateş yakmaya izin verilmemektedir. Eskişehir’e yolunuz düşerse kamp yakmak için bile olmasa Gürleyik Şelalesini görmeden sakın dönmeyin.

Gürleyik Şelalesi’ni Sosyal medya aracılığı ile yeni yeni bilinmeye başlamış hafta
sonları çok kalabalık olmakla birlikte hafta içi rahatça ücretsiz olarak kamp kurabilme imkânı tanımaktadır. Siz siz olun sakın ama yol üzerinde aracınızı park etmeyin çünkü jandarma ceza yazmaktadır kamp alanına gelmeden Gürleyik Köyünde bulunan otoparka park edebilirsiniz.

 


Gürleyik Şelalesi Nerededir?

Değerli okurlarım yazımızın sonunda sizler için Gürleyik Şelalesi’nin konum bilgisiniz sizlere paylaştık oradan kolayca ulaşabilirsiniz.

Gürleyik Şelalesi, Eskişehir iline bağlı Mihalıççık ilçe merkezine 27 km uzaklıkta bulunmaktadır. Gürleyik Köyü’nde, köy merkezine 300 metre uzaklıkta yer almaktadır. Ankara’dan gelecek olan kamp ve doğa sevenler D140 kara yolu üzerinden 157 kilometre sonunda muhteşem doğa harikasına ulaşabilirsiniz.

 


Gürleyik Şelalesi’nde Neler Yapılır?

Gürleyik Şelalesi’nde kendiliğinden oluşmuş yapay havuzlarda suya girebilir, suyun o berrak mavi tonunda sevdikleriniz ile hoş ve güzel vakit geçirebilirsiniz.

  •  Gürleyik Şelalesi’nde kamp kurmak ücretsizdir.
  • Gürleyik Şelalesi’nde suya girilebilir.
  • Gürleyik Şelalesi’nde mangal yakılmıyor ancak yanınızda kamp tüpü ile bir şeyler pişirebilirsiniz.
  • Gürleyik Şelalesi’nde telefon çekiyor ancak internet yok
  • Gürleyik Şelalesin’de elektrik yoktur
  • Gürleyik Şelalesi’nde market bulunmaktadır.
  • Gürleyik Şelalesi’nde Wc ve duş alanı bulunmaktadır. ( Wc pis durumdadır.)
  • Gürleyik Şelalesi’nde araç park yeri bulunmaktadır.

 

Gürleyik Şelalesi İletişim ve Konum Bilgisi

Değerli okurlarım, Ailenizle huzurlu vakit geçirmek için Gürleyik Şelalesi’ni tercih edebilirsiniz. Gürleyik Şelalesi’ne daha önce gelmişseniz yorumlarınızı YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Siz değerli doğa sevenler olarak yorumlarınız, sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek olan kişilere yol gösterecektir. “Doğada Kal Türkiye” diyerek başka bir yazımızda görüşmek ümidiyle ve sağlıcakla kalın.