30 Mar 2021

Uluyayla Kamp Alanı– Ulus Bartın

 


RNA GEZGİNLER olarak sizlere, Bartın’ın Ulus ilçesinde bulunan Uluyayla kamp alanı hakkında bilgi vereceğiz.

Uluyayla Kamp alanı, Bartın ilinin Ulus ilçesine 27 km uzaklıktadır. Uluyayla, el değmemiş ormanlarıyla sanki sizi heidi’nin köyünde havasını katacaktır. Uluyayla hangi bitkiler bulunur; İğne ve yayvan yapraklı ağaç türleri ve yüzlerce değişik ağaç türlerine rastlayabilirsiniz. Uluyayla, ormanları, yeşili, rengârenk çiçekleri, devasa mağarası ve yaban hayatıyla sizin gibi doğasever kampçıların tercih edeceği eşsiz bir doğa harikası bir yer.

 

Uluyayla Kamp Alanı

Karabük ve Bartın sınırında bulunan, Uluyayla ortalama rakımı 1000 metredir. Çadırınızla veya karavanınızla doğanın kalbinde, şehrin stresten uzak zaman geçirebileceğiniz harika bir doğa parçasıdır. Uluyayla, içinde akan bir dere ve genişçe bir mağarayı da içinde barındırmaktadır. Söz ettiğimiz mağara, MTA tarafından 2002 yılında İnağzı Mağarası olarak adlandırılmıştır.

 


Uluyayla’ya Ulaşım – Nasıl Gidilir?

Uluyayla, Anakradan gelecek olan misafirler için O-4/E89 Karayolu üzerinden Karabük’ü geçtikten sonra ovacumayı ilçesini takip ederek Hacışaban ilçesi sağınızda kalacak şekilde rahat bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Değerli okurlarım, Bartın ve Ulus arası 40 km kadar yol gayet düzgün olsa da yaklaşık 35 km dağ yolundan ilerlemeniz gerektiğinden yollar bir nebze kötü tabii sizlerde biliyorsunuz karadeniz bölgesi çok yağmur aldığından ötürü gideceğiniz arabanın iyi olması lazım en güzeli 4*4 araç buradan güzel bir şekilde gider.

Söylemeden geçemeyeceğim, telefon operatörleri çekmiyor.

 

Uluyayla’da Konaklama

Uluyayla’da konaklama tesisi yok. Çadır kampı ve karavan kampı için uygundur. Değerli okurlarım, kamp alanına gelmeden önce mümkünse Samsun ya da Ondokuzmayıs ilçesinde mümkünse alışverişinizi yapmanızı öneririm çünkü gideceğiniz yerde market ya da büfe bulunmamaktadır.

 

Uluyayla’da Neler Yapılır?

  • Doğa gezisi yapabilirsiniz.
  • Fotoğrafı çekebilirsiniz
  • Yabani hayatı gözlemleyebilirsiniz
  • Çadır ve karavan kampı yapabilirsiniz
  • İnağzı mağarasını görebilirsiniz

 

Uluyayla Kamp Alanı İmkânları

  • Wc Bulunmuyor.
  • Elektrik yok.
  • Telefon çekmiyor.
  • Yaban Domuzu bulunuyor
  • Market yok

 

Uluyayla Kamp Alanı İletişim Bilgileri

Değerli okurlarım, Ailenizle huzurlu vakit geçirmek için Uluyayla Kamp Alanı’nı tercih edebilirsiniz. Uluyayla Kamp Alanı’na daha önce gelmişseniz yorumlarınızı YORUM GÖNDER kısmına bekliyoruz. Siz değerli doğa sevenler olarak yorumlarınız, sizden sonra bu tesisleri ziyaret edecek olan kişilere yol gösterecektir. “Doğada Kal Türkiye” diyerek başka bir yazımızda görüşmek ümidiyle ve sağlıcakla kalın.

Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon