29 Oca 2021

En İyi Seyahat UygulamalarıEn İyi Seyahat Uygulamaları

Günümüz akıllı telefonlar yurt dışı seyahatlerinizde tam bir can kurtaran görevini üstleniyor. Aslında olaya yurt dışı gezimiz olarak bakmasak daha iyi bence yurt içi gezilerimizde akıllı telefonlar ve tabletler yer almakta. Bu cihazların haritalar kısmında bulunan; tavsiyeler, yorumlar bizleri çok bilgilendiriyor.

Değerli okurlarım, bu yazımızda sizlere; konaklama, yemek ve iletişim kurma gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılamak için en iyi seyahat uygulamalarını sizler için derlemek istedim.

Aslında bakarsanız bu uygulamaların sonu yok çeşitli ve kendi branşında iyi olan uygulamalar, Play Store ve Apple Store gibi platformlarda herkesin ilgisini çekecek binlerce uygulamalar bulunuyor. Bazen çok araştırırız bizim için hangisi daha kullanışlı, daha güvenilir, daha kolay, bir türlü işin içinden çıkamadığımız anlar olur. Ne yazık ki herkes bir iş tutturtma çabasında maalesef internet siteleri ve uygulama merkezleri çöplük haline gelmiş durumda. Sizler için derlediğim uygulama listesi alanlarında hem iyiler hem de sizi yarı yolda bırakmazlar.

Her kesin kullanması gereken ve akıllı telefonlarında bulunması gereken uygulamalar;

  •        En iyi harita uygulaması
  •           En iyi dil çeviri uygulaması
  •           En iyi döviz çeviri uygulaması
  •           En iyi konaklama uygulaması
  •           En iyi uçak bileti uygulaması

Değerli okurlarım, nu uygulamaların Hangileri iyi? Alternatifleri nelerdir? Sırayla sizlere anlatacağım. Ve siz yorulmayın diye Ios ve Androıd için indirme linklerini de yanına bağlantı olarak ekleyeceğim.


MAPS.ME


Biz Prag, Avusturya ve Budapeşte de bu uygulamayı çok kullandık hiç rehbere gerek duymadan gezdik. Hangi yabancı ülkeye giderseniz o ülkeyi sadece indirmek olacak sonra gittiğiniz ülkede interneti açmadan çevrimdışı kullanabileceğiniz en başarılı harita uygulamalarından biri diyebilirim. Hatta ücretsiz harita uygulaması ücretsiz hiçbir şekilde para vermiyorsunuz. Türkiye de bu uygulamayı kullanabilirsiniz ama asıl amacı yurt dışındaki gezginlere yönelik olması hem masrafsız hem de sizi yarı yolda bırakmıyor.

IOS 

ANDROID 

 

GOOGLE TRANSLATE


Çeviri kısmında Google kimse geçemez sanırım İstediğiniz dilde çevirebiliyorsunuz. İnternetiniz kapalı olsa bile kullanabilir siniz, alanında en iyi diyebilirim. Kamera özeliği ile ekranın görüntüsünü alıp istediğiniz yeri çevirme olanağı sağlayan uygulama kusursuz bir şekilde çeviri sağlıyor. Uygulama kamera özelliğinin dışında sohbet halindeyken bile sesli çeviri sağlana bilir ve otomatik metine dönüştürebilirsiniz. Google Translate alanında 1 numara diyebilirim. Yabancı ülkede ya da iş toplantısında hiç sıkıntı yaşamazsınız.

IOS 

ANDROID 

 

SKYSCANNER


Tüm havayolları uçuş bilgilerini içinde barındıran uygulama, havayolu şirketlerini hızlı bir şekilde tarayarak istediğiniz tarih ve rotadaki tüm uçuşları önünüze sıralıyor. isterseniz ucuzdan pahalıya  ya da rota olarak hangisi size uygun ise hemen sıralayabiliyorsunuz ve gelen bağlantıya tıkladığınızda ise o firmanın sitesine yönleniyorsunuz. Bu uygulamayı hem yurt içi hem de yurt dışı seferlerinizde kullanabilirsiniz 

IOS 

ANDROID 

 

ROME2RİOyaşamış olduğunuz ülkedeki şehirler arası mesafeyi, toplu taşıma ve özel araçla ulaşım rotalarını çizerek sizlere en iyi rotayı sunuyor. 

IOS  

ANDROID 

 

WİFİ FİNDER


Bulunduğunuz bölgede ki tüm şifreli ya da şifresiz wi-fi ağlarını detaylı şekilde gösteren bir uygulama. Ve uygulama üzerinde wi-fi sinyal gücünü görebiliyorsunuz. Kaldığınız bir organizasyon ya da tatil için yurt dışı ve yurt içi hostel ya da otel dışında wi-fi ihtiyacınız olursa gerçekten işinizi görebilir.

IOS

ANDROID 

 

FOURSQUARE


yaşadığınız bölgedeki; restoran, kafe, bar, eğlence mekanlarını kolayca bulmanızı sağlayan bir uygulama. uygulama üstünden beğendiğiniz ya da beğenmediğiniz bir eğlence mekanına direk yorum ve puanlama yapabiliyorsunuz.

IOS 

ANDROID 

 

SHAZAMbir eğlence yerine gittiğiniz de orada çalan müziği dinlettiğinizde size hangi parça olduğunu saniyeler içinde bulunuyor ve ANDROID ya da IOS telefonunuzun kütüphanesine kaydedebilirsiniz.

IOS

ANDROID

 

BOOKİNG


2017 yılında Türkiye'de ki otellere uygulamasını kapatan işletme ancak yurt dışı hostel ve otel bulma konusunda en başarılı uygulamalardan biri. Hangi ülkede olursanız olun elinizin altında olması gereken bir seyahat uygulaması.

IOS 

ANDROID 

 

COUCHSURFİNG


Gitmek istediğiniz ülkelerde yaşayan insanların evlerinde misafir olarak kalmanızı sağlayan olağan üstü bir uygulama. Gitmek istediğiniz ülkelerde bizim gibi gezginlere kapılarını ücretsiz açan ev sahipleri ile sizi buluşturuyor.

IOS

ANDROID

 

AİRBNB 


AİRBNB 2010 yılında Türkiye'de faaliyetlerine başladı. Günlük, haftalık veya aylık ev, daire ya da villa kiralama konusunda en iyisi diyebilirim. Tüm ülkelerde hizmet sağlıyor. 

IOS 

ANDROID 

 

HOSTELWORLDSırt çantalı ülkeden ülkeye gezmeyi seven gezginlerin tercih etti bir uygulama. bu uygulamada en iyi hostel bulabilirsiniz. 

IOS 

ANDROID

 

 

 

Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon