17 Kas 2020

Sinekli Yaylası


Sinekli Yaylası 


Merhaba değerli okurlarım,

Bugün sizlere bu yazımda; Düzce ve Bolu sınırları arasında kalan Sinekli Yaylasından bahsedeceğim.

Sinekli Yaylası

Değerli okurlarım, sizlere ilk önce biz kamp alanımızı seçerken ne yaptığımızı açıklayacağım; ortam araştırmaları yapıyoruz ve gideceğimiz bölgenin incelemesini yaptıktan sonra karar veriyoruz. Fizibilite çalışmamız 1 haftayı buluyor. Arkadaşlar biz Sinekli Yaylası'nda incelemelerimiz ve araştırmalarımız sonucunda karar verdik.

Sinekli Yaylası

Sizlere yeşilin ve derenin doğaya hakim olan adı sinek ama kendisi adı gibi olmayan cennet bahçesinden söz edeyim. 

Biz 1 gecelik konaklamamızı karar verdiğimiz Sinekli Yaylası'na cumartesi, sabah saat: 8.30 gibi yola çıktık Cuma gününden eşyalarımızı araca yükledim, sabah hemen yola çıkmak istedik çünkü yol 2 saat 16 dakika toplam 206 kilometre ben bir yere giderken hep erken yol almayı severim değerli okurlarım. Eskilerin deyimiyle “ erken kalkan erken yol alır” ne hikmetse bu deyim tam benlik :)

Sinekli Yaylası

Değerli okurlarım, artık yeter yayla hakkında bilgi ver der gibi siniz! Tamam sizi fazla heyecanlandırmayayım Sinekli Yaylası'na Bolu Abant yol ayrımından gidiyoruz 3 kilometrelik kısa topraklı yoldan gittiğimizde Sinekli Yaylası'na ulaşıyorsunuz buraya normal binek aracımız ile geldik yolda hiç sıkıntı yaşamadık dağ yolu olduğu için biraz olacak tabii ancak yağmur ya da kar yağdığında arazı aracı şart değerli dostlarım. Sinekli Yaylası'nda hiç WC bulunmuyor, doğa sizin :) yaylanın içinde tam 3 adet çeşme var ormanın iç kısımlarına doğru giderseniz odun sıkıntısı yaşamayacaksınız.

Sinekli Yaylası çok sessiz herhalde sessiz olması adından sanırım. Telefon çekiyor mu derseniz ?benim hattım Vodafone ama hiç çekmiyor bir kampçı aile vardı onların hatları Telekom Onların az çekiyormuş. 

Biz kampa Ekim ayında gittik buraya kızımız ile gitmedik çünkü hava koşullarından dolayı biraz korktuk ama iyi ki de getirmedik hava öğlen iyiydi tabii yayla olunca biraz soğuk ama gece çok soğuk oluyor yaylada kamp ateşi yakmak yasak olmasının nedeni yayla sakinleri yani evlerde yaşayanlar tabela asmışlar “Ateş yakmak yasaktır” diye onlarda hak vermek lazım değerli okurlarım. 

Yaylada, 14'e yakın şirin müstakil evler var yayla halkı çok misafir perver kovid zamanında bile çadır ile konaklayanları tek tek dolaşarak hoş geldiniz ve bir ihtiyacınınız var mı diye soruyorlar insanlık ölmemiş bende onu anlamadım. 

Yayla halkı ile yaptığım sohbetimde buraya gelenlerinden yakınmıyorlar buraya pisliklerini bırakmalarından şikayetçiler ne yazık ki değerli okurlarım, ben zaten çevreyi kirletenlere kızarım ama bende öyle bir pislik ortamda oturmak istemem buradan tüm okurlarıma sesleniyorum lütfen doğamıza sahip çıkalım biz temiz bakarsak doğamıza doğa da hep yeşil kalır!

Sinekli Yaylası

Değerli okurlarım, bugün sizlere Bolu ve Düzce sınırında bulunan Sinekli Yaylası'ndan bahsettim. Umarım okurken zevk almışsınızdır sürücü lisan ettiysem affınıza sığınırım son olarak sizlere; “ Doğada kal Türkiye” diyerek sözlerime son veriyorum sağlıcakla kalın...

 Sinekli Yaylası'na Nasıl Gidilir?

Biz Ankara'dan gelen misafirler için bolu istikametinden gidin Abant a 4 km kala yolda da tabela var sol tarafta kalıyor 2 kilometre sonra yayladasınız.

 Sinekli Yaylası'nda Ne Yapılır?

Kamp, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık, mantar toplayabilirsiniz


Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon