5 Kas 2020

Seviller Yaylası-BOLU


Seviller Yaylası

Merhaba değerli okurlarım,

Bugün sizi Seviller yaylasını yazımda anlatacağım. Bolu Seviller Yayalası Gördüğüm en temiz ve en güzel doğaya sahip yer yer Bolu olunca ve bol ağaçlı bölge olunca durum böyle :) Bolu'nun pek bilinmeyen cenneti, seviller yaylası gerçekten bilen kampcı çok azdır sebebi ise ulaşım zorluğu yollar biraz bozuk dağ yolu olduğu için gelende bilende az Bolu'da en çok kar buraya yağıyor yağmasının sebebi çok ağaçlı ve rakım olarak yüksek bir yer Bazen evler kardan gözükmez hale gelene kadar yağıyor. Seviller Yaylası  sanki kendinizi İsviçre Alpler'ini gölgede bırakacak doğa manzaraları yaşamanızı sağlıyor boluyu bu yüzden seviyorum yeşil rengi sevmeyen hiç varmıdır diye kendime soruyorum.

Seviller Yaylası-BOLU

Kamp alanında Ateş yakılabilir, özel araçla ulaşım bana göre rahat şekilde sağlanıyor, tesis falan yok köy halkı yaşıyor, çocuklu kamp yapmak isteyenler için uygun bir yer, fotoğraf çekimi yapabilirsiniz, kamp, piknik için bunca zorluk çekilmez bence, doğa yürüyüşü yapabilirsiniz.

Seviller Yaylası-BOLU

Değerli arkadaşlarım biz bu kampta eşim ile gitmiştik ama keşke kızımızı da götürseydik dediğimiz oldu ama yapacak bir şey yok artık başka bir zaman artık diyorum. Kızım burayı çok severdi kesin, arkadaşlar bu bölgede kurt ve domuz buluyor yabani hayvanlar bulunmakta sakın korkmayın yanınıza torpil gibi patlayan bir madde varsa içiniz rahat olsun zaten halk genellikle ateş ediyor hava soğuktan yabani hayvanlar gelmesin diye ben sizlerin bu doğa harikası kısacası cennet gibi mekanı görmenizi isterim bir gün buraya yolunuz düşerse bizi de burada anın ki bizde tekrar gelelim :) 

Sizleri sloganımız ile uğurlarım "Doğada kal Türkiye" 


Seviller Plateau

Hello dear readers,

 

Today I'm going to tell you about the Seviller plateau in my article. The Seville Plateau of the Bolu region is the cleanest and most beautiful place I have ever seen. It is the case when Bolu is the most sanctuary area and it is the tree region.) The heaven unknown in Bolu, the pedestrians are very few, and the camper knows the roads are a bit of a bad mountain road. However, the reason why it rains the most in Bolu because it is a very trees and a high house is not visible from the snow. it's raining before it gets here. The Seviller Plateau lets you experience nature landscapes that will overshadow the Swiss Alps, so I like the abundance and ask myself if there are any people who do not like the green color.

Fire can be burned in the campsite, transportation by private means is provided to me. There are no facilities, there are no rural people. You can take photos for those who want to camp with children. You can take camping or picnic. You can take a hiking.

Dear friends, I was at this camp with my wife, but I wish we had taken our daughter, but there is nothing else to do. My daughter loved this place. Friends find worms and pigs in this area. Don't be afraid there are wild animals in this area. If you have anything that explodes like torpedo, you should be comfortable. People usually shoot. I would like you to see this natural wonderland so that wild animals don't come from the cold. If you get here, let us come back here again.)

I would like to send you off with our slogan "Stay in nature, Turkey"

RNA GEZGİNLER


Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon