2 Kas 2020

Şahinler Tabiat Parkı

 

Şahinler Tabiat Parkı

Şahinler Tabiat Parkı

Değerli okurlarım, 

Sizlere bugün Ankara ve Bolu sınırında bulunan Şahinler tabiat parkından bahsedeceğim. 

Burası Bolu Gerede ile sınırda bir yer atmosferi çok güzel uçsuz bucaksız sarı çam, kayın, kara çam, ardınc ve meşe ağaçları bulunuyor.

Doğa, beton yığınları arasında sıkıştığımız bu boyuta çözünür penceredir.  Ankara'nın Kızılcahamam ilçesi'nde bulunan Şahinler Tabiat Parkı;  Gerede'ye ve Kızılcahamam'a 20 km uzaklıktadır.  Ankara Bolu karayolu üzerinde bulunan Şahinler Tabiat Parkı, 2010 yılında kurulmuş ve çok büyük bir alana sahiptir.  Tabiat parkında köpekler bulunuyor sakın korkmayın! Dost canlısı köpeklerdir ufak bir yemek verdiğinizde sizin dostunuz olur. 

Şahinler Tabiat Parkının her yerinde çadır kurma imkanınız var tabii kamp yapmak  istemiyorsanız sadece Piknik yapıp gitmek isteyenlerin uğradığı bir yerdir. 


Şahinler tabiat parkında balık tutulur mu?

Şahinler tabiat parkında bulunan gölde en önemli olan ise keyif açısından değerli arkadaşlarım kamp sandalyesi ile olta takımını alıp gölde  balık tutma imkanınız da bulunuyor gölde tatlı su balıgı bulunuyor aynalı sazan balığı avlaya bilirsiniz.

Kamp Çadırı Nereye Kurmak Gerekir?

Parkın kenarlarında kamp kurmayın derim gece uyutmuyor kamyonlar işlek bir otoyol olduğu için yola yakın kurmayın çadırınızı parkın iç kısımlarına kurun derim benden söylemesi...

Tabiat Parkında Yabani Hayat Nasıl ?

Şahinler tabiat parkında, kurt, çakal, sansar, keklik, tavşan, sincap, tilki gibi yaban hayvanlarıyla karşılaşabilirsiniz...

Park EtrafındaYapılacak Aktiviteler nelerdir ?

Değerli okurlarım bu milli parkta bisiklet ile gezintiye çıkabilir ve yürüyüşe çıkılabilir bunun yanı sıra fotoğrafçılık dan hoşlanan varsa güzel görüntüler yakalayabilir ve tabii ki olmazsa olmazlar olta ile balık sporculugu yapılabilir.

Giriş Ücreti

Parka giriş ücreti 40 TL dirSahinler Nature Park

Dear Readers,

 

I'm going to talk to you today about the Falcons landscape park on the border of Ankara and Bolu.

This is the Bolu Gerede on the border with a very beautiful atmosphere

Nature is the size-soluble window that we get stuck in between the concrete piles. Falcons Nature Park in Kızılcahamam, Ankara; It's 20 kilometers from Gerede and Kızılcahamam. The Hawks Nature Park, located on the highway in Bolu, Ankara, was founded in 2010 and has a huge area. There are dogs in the nature park, don't be afraid! Friendly dogs are your friends when you have a little meal.

You have the opportunity to set up a tent all over the Hawks Natural Park, and if you don't want to camp, it's just a place where people come to pick up a picnic and go.

 

Do hawks fish in the nature park?

The most important thing about the lake in the Hawks Natural Park is the enjoyable friends of mine. You can take the fishing rod with the campchair and fish in the lake. There is freshwater fish in the lake, and you can hunt waterfish with mirrors.

 

Where to Install Camp Tent?

I say don't camp on the edges of the park. It doesn't sleep at night. Since trucks are a busy highway, I don't want to set your tent near the road. I would say that it would tell me to...

 

How is Wild Life in a Nature Park?

You may encounter wild animals such as worms, coyotes, weasels, weasels, thyme, rabbits, squirrels, foxes...

 

What are the activities to be done around the park?

My esteemed readers can go for a ride on a bicycle in this national park and take a walk. In addition, if anyone likes photography, they can capture beautiful images and, of course, fish sports can be done with a fishing rod.

Entry Fee

The entrance fee to the park is 40 TL

Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon