9 Kas 2020

Çamkoru Tabiat Parkı - Çamlıdere

 


Çamkoru Tabiat ParkıMerhaba değerli okurlarım, 

Sizlere bugün bu yazımda, Ankara Kızılcahamam ilçesinde bulunan Çamkoru Tabiat Parkı'nı anlatacağım. Biz buraya bir arkadaşımız sayesinde gittik burasının doğası ve tabiatı adı gibi çamlarla dolu sarı çamından kara çam ağacına kadar yeşillik diyarı kısacası girişiyle kensinisini belli ediyor. Arkadaşlar güzel bir yere geldiğinizi anlıyorsunuz.

Değerli okurlarım, biz buraya geldiğimiz de daha Ahsen Ece dünya ya gelmemişti çocuk olmadan güzelim görelim Türkiye'mizin güzelliklerini dedik ve öyle de yaptık biz buraya aile dostumuzla geldik çok eğlendik bu parkın birde muazzam bir gölü var tam kartpostallık resim yapmak isteyenlerin ve fotoğraf tutkusu olanlar kesin gelsin tabii bu parkta kamp alanı da bulunuyor. Eskiden işletmesi varmış ama şimdi işletmesi yok kamp yapmaya değer, değerli okurlarım. artık karnımız açıkmıştı Mangal yaktık oyunlar oynadık Sabah, saat 09.30 gibi geldiğimiz çamkoru Tabiat parkına zamanın nasıl geçtiğini anlamadık saatimize baktığımız da 18.00 sularındaydı ama gerçekten çok eglenmistik. Artık o güzel doğa'nın incisi yerinden ayrılma vakti gelmişti. Arkadaşlarla tüm ekipmanları topladık; mangalimizi söndürdük, soframızı topladık, hamagımızı kaldırdık artık eve dönmek için yola koyulmuştuk eşim ile yolda giderken ne kadar güzel bi yer hâlen aklimizdaydi etkisinden kurlumadik anlayacağınız tavsiye ederim değerli okurlarım Ankara da yaşıyorsanız böyle tabiat parçasını değerini kaybetmeden görün derim.

Çamkoru Tabiat Parkı


Çamkoru Tabiat Parkı' ında Ne yapılır?

Bu parkta; Piknik yapılır, doğa yürüyüşü yapılır, resim yapılabilir, fotoğraf çekilebilir, camp yapılır.

Çamkoru Tabiat Parkı


Çamkoru Tabiat parkına ulaşım ?

  • Ankara dan gelen misafirler Ankara- Bolu yolundan gitmeleri gerekir varış mesafesi 66 Km'dir
  • Bolu dan gelen misafirler Bolu-Ankara Kızılcahamam istikamet inde gidecekler varış mesafesi 99 Km' dir
Değerli okurlarım bir başka yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın doğa da kalmayı unutmayın...


Camkoru Nature Park

 

Hello dear readers,

 

I'm going to tell you today about Çamkorean Nature Park in Kızılcahamam, Ankara. We went here thanks to a friend of ours to see the nature and nature of this place, from the pine-filled yellow pine to the black pine tree, and in short, the greenery land shows itself with its entrance. Friends, you understand that you've come to a beautiful place.

 

Dear readers, Ece has not come to Turkey yet. We have said the beautiful beauty of Turkey without children. We came here with our family friend. We had a great time. This park has a magnificent lake. Those who want to make postcards and are passionate about photography will definitely come to this park. He used to have a business, but now he doesn't have a business, it's worth camping, my valuable readers. We had a clear stomach. We played barbecue and played games. In the morning, we didn't understand how time passed to the mud grove Nature Park, where we arrived at around 9:30. When we looked at our watch, it was around 6:00, but we had a really fun time. It's time to leave the pearl of that beautiful nature. We collected all equipment with friends; we put out our barbecue, we gathered our table, we removed our hammam and we were on our way home. i would suggest that my wife and I were on our way home, and that we were still in our minds. as we were not. i would suggest that you, esteemed readers, if you live in ankara, see this piece of nature without losing its value.

 

What do you do with your mud in nature park?

In this park; Picnic, hiking, painting, photography, camp.

 

How to get to the Pine Park?

  • Guests arriving from Ankara must travel from Ankara to Bolu 66 Km from destination
  • Guests arriving from Bolu will go to the Bolu-Ankara Kızılcahammam direction. The destination distance is 99 km.

Dear Readers, look after yourself and don't forget to stay in nature.Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon