1 Kas 2020

Ankara ( Güdül ) İnönü Mağaraları


İnönü Mağaraları

İnönü Mağaraları

Merhaba değerli okurlarım, 

Sizlere Ankara'nın çok eski tarihi çok eski yaşanmışlıklara misafir ettiğini söylemek isterim. Ankara da eskiden Bizans kalıntılarının bulunduğu bir yer, sizlere İnönü Mağaralarını anlatmak isterim umarım sizlerde gidip görürsünüz dağın kenarında kirmik çayı bulunmakta burada güzelce evinizden getirdiğiniz malzemeler ile hoş vakitler geçireceğiniz den eminim...

İnönü Mağaraları olanakları

  • Mangal yakmak
  • Ücretsiz otopark
  • WC

İnönü Mağaraları olumsuzları

  • Hafta sonu çok yoğun
  • Tesis Sizlere İnönü Mağaraları tarihi hakkında bilgi vermek isterim.

Ankara iline bağlı, Güdül İlçesinde bulunan Kirmir Çayı'nın yanında İnönü mevkinde bulunan Bizanslılar döneminden günümüze kadar tarihini koruyan dağın içinde keşişlerin yaşadığı bilinen bu mağaralarda, restore edilerek merdivenlerle dağın en yukarısına çıkılmaktadır. Türkiye de bulunan bazı mağaralarda böyle tarihi yapıtlar bulman an meselesi bunlardan örnek verirsek Ürgüp-Göreme de bulunan mağaralar İnönü Mağaralarına benzeri bir örneğidir, Kirmir Çayının zaman içerisinde dağın altında akıntılarla oyduğu ve doğal oluşumla merdiven basamakları olduğu biliniyor ve bu doğal güzellik güdül ilçesine ayrı bir hava katıyor. Ankara'nın en eski yerleşim yeri olan Güdül de gezdiğiniz her yer bir tarih aslında, Kirmir Çayı yapmış olduğu oyuntular ile tepeye ayrı bir güzellikte katan mağaraları ile sizleri büyüleyecek  Güdül tarih çağlardan beri bilinen güncel bulgulara rastlanmakta ve bugün hala bununla ilgili çalışmalar devam etmektedir.  Bilinen kaynak göre ise M.Ö.  2500 yıllarında Etiler'in burada hüküm sürdüğü tahmin edilmektedir.  Hatta kayalardaki mağaraların Etiler Çin'de başka bir tane sürülmektedir.  M.Ö.  8. yüzyılda Friglerin buraya hakim olduğu tahmin edilmektedir.  Güdül'ün Romalılarca yayınlanması sırasında kullanıldığı konusunda çeşitli bulgular rastlanmıştır, hatta İçinde Önü diye bilinen mağara girişlerinde çeşitli hacimli yer yer bulabilirsiniz.  Yine Bizanslıların yaşadığına dair de çeşitli bilgiler yer almaktadır.


İnönü Caves

Hello dear readers,

 

I would like to tell you that Ankara has hosted many ancient and ancient past events. Ankara is a place where Byzantine ruins used to be, and I would like to tell you about the Inönü Caves. I hope you will see that there is a laxative tea on the side of the mountain. I am sure that you will have a pleasant time with the materials you bring from your home...

 

Prospects for İnönü Caves

  • Burn barbecue
  • Free parking
  • WC

İnönü Cave negative

  • The weekend is very busy
  • Facility

 

I would like to tell you about the history of the Inönü Cave.

These caves are known to have monks living in the Inönü Mountain, next to the Kirmir River in Güdül, Ankara province, and are located in the Byzantine Mountain, preserving its history until today. They are restored and taken to the top of the mountain with stairs. If you find such historical artifacts in some of the caves in Turkey, for example, the caves in the Urgüp-Göreme are similar to the Inönü Caves. It is known that the Kirmir Tea carved out with streams under the mountain over time, and that it has natural formations and stair steps. This natural beauty adds a special touch to the guinea district. Everywhere you visit Güdül, the oldest settlement in Ankara, is a history. In fact, there have been recent findings known since the era of the Guided History that will enchant you with its plays produced by the Kirmir Tea and its caves adding to the hill with a distinct beauty. Today, there are still ongoing studies on this. According to the known source, it is estimated that Etiler reigned here around 2500 B.C. In fact, the caves on the rocks have another one in Etiler China. BC It is estimated that the Phrygians prevail here in the 8th century. There have been numerous findings that it was used during the Roman publication of the Gudul, and you can even find a range of spaces in the cave entrances known as the Front.There is also a number of information that the Byzantines are alive.

RNA GEZGİNLER


Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon