9 Kas 2020

Aluçdağı Tabiat Parkı - Çamlıdere

 


Aluçdağı Tabiat Parkı

Merhaba değerli okurlarım,

Sizlere bugün bu yazımda Ankara Çamlıdere ilçesinde bulunan Aluçdağı Tabiat Parkını sizlere anlatacağım. Park konum olarak Ankara şehir merkezine 115 km uzakta Çamlıdere ye uzaklığı 5 km  ve Kızılcahamam uzaklığı 45 km'dir. konum olarak lokasyon açısından da bol oksijenli bir ortam zaten Türkiye de en temiz oksijene sahip olunduğu biliniyor. Aluçdağı'nda dileyenler kamp yapabilirler kamp yapılacak alan Aluçdağı girişinde bulunan macera park Çamlıdere işletmesi ile belli bir ücret karşılığında kalma imkanınız var kişi başı çadır ücreti 30 TL'dir. Bu macera parkta eğlencenin sınırı yoktur :)  

Aluçdağı Tabiat Parkı

Aluçdağı Tabiat Parkı

Macera Park Çamlıdere parkında bulunanlar;  yüksek ip parkuru, dev salıncak, zipline, çoklu etkinlik üniteleri, dağ bisikleti ve ata binmek, ata sporumuz okçuluk ... Vb sayamadığım bir sürü oyunlar mevcuttur. 


macera park camlidere bu siteden ulaşabilirsiniz. 


Değerli okurlarım, kamp yapmak istemeyenler, günü birlik gelen isteyenler için piknik ve doğanın en güzel resimlerini yakalamak için ise fotoğrafçılık yapabilirsiniz. Aluçdağı'na gittiğim günde ismini vermek istemediğim bir firma burada çalışanlarına motivasyonunu yükseltmek için organizasyon düzenlemişti bu çalışanlar için güzel bir eğlenceli bir ortam olabilir.


Aluçdağı Tabiat Parkı

Aluçdağı'nda bulunan ağaçlar; Karaçam, Sarıçam, Gürgen, Akçaağaç, Meşe, Ardıç, Göknar, Söğüt türlerinden ağaçlar bulunmaktadır. Dediğim gibi oksijeni bol değerli okurlarım, tabii bunun yanında; kızılcık, alıç...vb gibi çalılar da bulunuyor. Benden size yazması ve tanıtması gidin demek zorbacılık olur. Size tavsiyem pişman olmayacaksınız hele macera parkta bayılacaksınız.


Aluçdağı Tabiat Parkı'nda ne yapılır ?

Kamp yapılabilir, traking, piknik, fotoğrafçılık yapabilirsiniz.

Aluçdağı Tabiat Parkına ulaşım?

  • Ankara'dan gelecek misafirler Kızılcahamam kara yolundan Çamlıdere yoluna döndüğünüzde zaten tabela sizi götürüyor Ankara - Aluçdağı Tabiat Parkı mesafesi 115 Km dir
  • Boludan gelecek misafirler Kızılcahamam kara yolundan Çamlıdere döndüğünüzde tabela sizi götürüyor Bolu- Aluçdağı Tabiat Parkı mesafesi 118 Km dir.

Aluçdağı Tabiat Parkı giriş ücretleri?

 ÜCRETLER
Bisiklet8 TL Motorsiklet16 TL Otomobil, Kamyonet24 TL Minibüs72 TL Midibüs108 TL Otobüs216 TL

Değerli okurlarım sizlere bugün bu yazımda aluçdağı Tabiat Parkı nı dilim döndüğünce anlatmak istedim umarım sizleri bilgilendirdim. Doğa da kal Türkiye diyerek sozlerime son veriyorum sağlıcakla kalın...


Aluçdağı Nature Park

 

Hello dear readers,

 

Today, I will tell you about Aluçdağı Nature Park in Çamlıdere, Ankara. The parking area is 115 kilometers from the city center of Ankara, 5 kilometers from Çamlıdere and 45 kilometers from Kızılcahamam. in terms of location, the environment with plenty of oxygen is known to have the cleanest oxygen in Turkey. Those who wish to camp in Aluçdağı could camp. With the adventurous park Çamlıdere facility at the Aluçdağı entrance, you can stay at the Aluçdağı entrance for a fee of 30 Turkish lira per person. There is no limit to fun in this adventure park:) 

 

Adventure Park Çamlıdere Park is located in the park; high rope track, giant swing, zipline, multi-event units, mountain biking and horseback riding, horse sports archery... There are a lot of games I can't count.

 

adventure park camlidere is available on this website.

For those who want to go camping or want to join together, you can enjoy picnics and photography to capture the most beautiful pictures of nature. On the day I went to Aluçdağı, a company that I didn't want to name, organized an event to increase the motivation of its employees. This may be a fun environment for them.


Trees found in Aluçdağı: There are trees from Karaçam, Sarıçam, Gürgen, Akçaağaç, Oak, Ardıç, Göknar, and Söğüt species. As I said, I read oxygen in abundance, and of course, cranberry, bubble...and so on. It would be bullying to tell you to write and introduce me. My advice is you won't regret it, and you'll love it in the adventure park.

 

What is done at Aluçdağı Nature Park?

Camp, tracking, picnic, photography

Transportation to Aluçdağı Natural Park?

  • When you return to Çamlıdere road from Kızılcahamam Highway, the signboard will take you to Ankara - Aluçdağı Nature Park distance is 115 km
  • When you return to Çamlıdere from Kızılcahamam Road, the signboard will take you from Bolu - Aluçdağı Nature Park distance is 118 km.


RNA GEZGİNLER


Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon