29 Eyl 2020

Yayla Mocamp


Yayla Mocamp


Merhaba değerli okurlarım,

Sizlere bugün bu yazımda ve videomda RNA Gezginler olarak Eşim ve Ahsen Ece ile Bolu Gerede ve Kızılcahamam il sınırında bulunan ormanın içinde yer alan Yayla Mocamp'da 1 gecelik Çadır kamp maceramızı anlatacağım.

Yayla Mocamp, karavancıların ve çadır kampı yapanların uğrak olduğu bir tesis diyebilirim. Yayla mocamp olanaklarından bahsedecek olursam, burada sadece çadır kampı yapılmıyor taş ev ve bungalov ev de kalma olanakları buluyor atmosferi de güzel ama kötü yönlerinden bahsetmek istiyorum, bu tesiste her şey pahalı, çadır kampı yapılan yer bakımsız ve çadır kampı yapan yer yola çok yakın gece yatarken koyun sayacağımıza tır sayıyoruz...

Yayla Mocamp, sağlık açısından tuvaletler bence pis ya da bana denk geldi. Yayla Mocamp içinde bulunan taş evde kalma fırsatım olmuştu taş evler güzel ama soğuk bulunduğunuz konum Gerede yapacak bir şey yok değerli okurlarım bana soracak olursanız siz nerde kaldınız derseniz ben hem çadır kampı ve taş evde kaldım.

Değerli okurlarım, burada yemek yapmak istemiyorsanız işletmeye ait olan bir restoranda yemek yeme olanağınız var. Yayla Mocamp; akşam, öğle ve sabah kahvaltısı seçeneklerini sizlere sunuyor. Biz sadece Sabah kahvaltısını yapıyoruz. Sabah kahvaltısı kişi başı, 40 TL biraz pahalı geldi.

Yayla Mocamp’ın en güzel yanı oksijen ile çevrili ormanı ve birde gölü var. Gölde; sazan balıkları ve ördekler var balık tutmanın zevkine varacağınız doğa harikası güzel bir yer.

Eşim ve Kızımız Ahsen Ece burayı çok seviyor hem bize yakın hem de şehirden kaçmak için iyi bir ortam ama dediğim gibi lütfen çadır kampı yapılan yeri temizlesinler. RNA GEZGİNLER YouTube’de bulunan videomda izleyebilirsiniz detaylı bilgiler ve görseller bulunmaktadır.

Değerli okurlarım, umarım sizlere yararlı bir yazı yazmışımdır bir dahaki gezim ve yazımda görüşmek üzere “Doğada kal Türkiye” diyerek sizi videom ile yalnız bırakıyorum, iyi seyirler.

YouTube: RNA GEZGİNLER


Highland Mocamp

Hello dear readers,

 

Today, I will tell you about my wife and Ahsen Ece as RNA Travelers and our one-night Tent camp adventure at Yayla Mocamp, located in the forest located in Gerede of Bolu and Kızılcahamam in the province border.

Yayla Mocamp is a facility for caravans and tents. If I talk about Yayla Mocamp facilities, there are not only a tent camp here, but the stone house and bungalov find accommodation facilities, and the atmosphere is beautiful but I want to talk about the bad aspects of it. In this facility, everything is expensive, the place where the tent camp is built is untreated and the place where the tent camp is located is located is very near the road...

Yayla Mocamp, I think the sanitary washrooms are dirty, or they are my equivalent. I had the opportunity to stay at the stone house in Yayla Mocamp. The stone houses are beautiful but the cold house. There is nothing to do with it. If you ask me, my esteemed readers, if you ask me where you were, I stayed at the tent camp and the stone house.

Dear readers, if you don't want to cook here, you can eat at a restaurant owned by the business. Yayla Mocamp; for dinner, lunch and breakfast. We're just having breakfast in the morning. Breakfast per person, 40 Turkish lira seems a little expensive.

The most beautiful part of Yayla Mocamp is the forest surrounded by oxygen and a lake. In the lake; there are carp fish and ducks, a natural wonderland where you can enjoy fishing.

My wife and daughter Ahsen Ece love this place very much. It's a good place to escape from the city and close to us, but as I said, please clean the camping area. RNA GEZGINLER YouTube contains detailed information and images.

Dear readers, I hope I have written you a useful article. Next time I visit and see you in my writing, I leave you with my video, saying, "Stay in the Nature, Turkey." Have a good look.
Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon