29 Eyl 2020

Ula Göleti

Ula Göleti

Merhaba değerli okurlarım,

Sizlere bugün bu yazımda ve videom da R. N. A. Gezginler olarak eşimin ailesi ile birlikte vakit geçirdiğimiz Ula Gölet'inde piknik yapıp hoş sohbetlerde bulunduk.

Ula Gölet'i; yaya ve bisiklet yolu, 50 ye yakın piknik masası, 50 ye yakın oturma bankı, 23 e yakın pergole, 2 seyyar tuvalet, Ula Gölet’i hakkında bilgilendirme levhaları, 2 iskele, 10 deniz bisikleti, köprü, etrafın güvenliği için güvenlik kameraları, şelale ve fıskiyesi de görülmeye değer bir yer.

Değerli okurlarım, Ula Gölet'i görülmeye değer bir yer ulaşım açısından çok kolay bir yerde hem merkeze hem de ula ya çok yakın orta yerde Muğla merkezden Marmaris yoluna gidildiğinde yolun solunda kalıyor. Google Maps’den de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Ula Gölet’inde mangal yapmak serbest mangal yaparken lütfen doğayı temiz bırakalım. Doğası ile meşhur olan Muğla filmlerinin de yer aldığı iftarlık gazoz ve dondurmam gaymak filminin çekildiği ula  ilçesine de ayriyeten turist akını epey fazla, başka bir yazımda da yeşilin ve beyaz evlerin cenneti ula dan da bahsedeceğim.

Şimdi gelelim adını alan mavi pınara Ula Gölet'i bize ayrı güzel neşeli anlar geçirtti herkesin gidip görmesini istediğim bir mekân, Değerli okurlarım sizlere dilimin döndüğünce Ula Gölet'ini anlatmaya çalıştım.  Süreci lisan ettiysem affınıza sığınarak YouTube’de RNA GEZGİNLER bulunan videom ile sizi baş başa bırakıyorum. 

Değerli okurlarım, sizlere bu yazımda Muğla’nın o güzel şirin Gölet’inden bahsettim umarım sizleri sıkamamışımdır. Sözlerime; “Doğada Kal Türkiye” diyerek başka bir yazımda görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalın.

YouTube: RNA GEZGİNLER


Ula Pond

Hello dear readers,

 

I wrote this to you today, and my video showed us a picnic at Lake Ula, where I spent time with my wife's family as travelers.

Ula Pond; pedestrian and cycling tracks, nearly 50 picnic tables, nearly 50 seating benches, nearly 23 walking toilets, two navigation toilets, information boards about Ula pond, two jetties, 10 sea bikes, bridges, security cameras for the security of the environment, waterfalls and fountains are worth seeing.

Dear readers, Ula Gölet is a spectacular destination. It is located on the left side of the road when you travel from the Muğla center to the Marmaris road in a very easy location, both at the center and very close to the middle. You can find it easily from Google Maps.

When barbecuing free barbecuing in Ula Pond, please leave nature clean. I'm also going to talk about a lot of influx of tourists to the Uula district, where the film is filmed with iftar soda and Ice Cream, also known for its nature. In another post, I'm going to talk about the heaven of green and white houses.

Now, the blue fountain, Ula Pond, which was named after us, gave us a wonderful time in which I wanted everyone to go and see, Dear readers, I tried to tell you about the Ula Pond when my tongue turned. If I've licensed the process, I'll excuse you for leaving you with my video with RNA Travels on YouTube.

Dear readers, I told you about Muğla's beautiful, cute pond in this article. I hope I didn't bore you. In my words: Hope to see you in another article by saying, "Stay in the Nature, Turkey."
Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon