29 Eyl 2020

Şirinyazı Göleti


Şirinyazı Göleti


Merhaba değerli okurlarım,

Sizlere bugün Bu yazımda ve videom da Bolu'nun Mengen ilçesine bağlı nadir kişilerin bildiği Şirinyazı Gölet’inden bahsedeceğim.

Şirinyazı Gölet’inde bulunan gölün etrafı eğimli düz yer yok ama göl çok güzel ve kampçılar için hiç o kadar önemli olmaz.

Biz, Şirinyazı Gölet’ini yani o güzel Cennet bahçesini yani o eşsiz güzelliği görebilmek için biz Ankara’da bulunan evimizden sabah saat: 09.00 sularında yola çıktık önceden eşim ile kararlaştırdığımız en iyi ve hızlı rotayı tespit ederek Ankara Bolu Yolu/D750 üzerinden tam tamına 3,5 saat sonra Şirinyazı Gölet’ine varmıştık, sadece ufak bir orman yolu var bazı blog’larda ve Google Maps’deki yorumlarda çok kötü yolu var falan demişler, hiç alakası yok arkadaşlar tamam yol kötü de dönmek saçma o kadar abartmaya da gerek yok ama değiyor.

Değerli okurlarım, Şirinyazı Gölet’i, 3.5 saat yol çekmeye değer. Gölettin Kapısından girince kapıda bizi bir görevli karşılıyor içeri girmek paralı ama konaklama için gölde konaklayacaksanız 30 TL ama etrafı güvenli değil ışık ve elektrik yok birde kamp yapacağınız yer olarak tesisin içerisinde var orada konaklama bedeli ise 50 TL burada tüm olanaklar var telefon hiç bir yerde çekmiyor.

Değerli okurlarım, benden size bir tavsiye olsun bence işletme olan yerde kalın derim hem orada yeni dostlar tanırsınız ve çevre güvenliğinizde sağlanmış olur göl kenarında yabani hayvanların gelme riski var birde elektrik ve wc sıkıntısı yasabilirsiniz. Başka bir konuya değinmek isterim işletme sahibi Murat Bey, çok kibar biri ve çok yardım sever Sabah kahvaltısında bile taze yumurta verdi kızımız yesin diye bize yakacak odun da verdi ama etraftan odun bulması kolay değerli okurlarım. Şirinyazı Gölet’inde birde sevimli dostlar var burada köpekler hepsi de cana yakın işletme sahibi çok değer veriyor onlara gözü tok biri açgözlü işletmelerden değil!

Değerli okurlarım, gel gelelim kamp günümüze kızımızla 2. Kampımızdı bizi zorlamadı ve gece saat: 03.00 sularında havada keskin bir soğuk vardı ama uyku tulumlarımız bizi korudu gittiğimiz ay Ağustos ama soğuk arkadaşlar saat: 20.00 den sonra hava soğumaya başlıyor dağın başı tabiri caizse, kampımız çok güzel geçti bir daha gelmeyi düşünüyoruz Mengen zaten doğa harikası bir yer börnük köyün de bulunan Şirinyazı Gölet'ini adı gibi çok şirin eşim ve kızımız Ahsen Ece ile tesisin bahçesinde 1 gecelik konakladığımız ve eşim ile kamp ateşinde romantik anlar yaşadık

Kampın ayrıntılarını YouTube’de bulunan RNA GEZGİNLER sayfamda da izleyebilirsiniz, sözlerime “Doğada Kal Türkiye” diyerek bir başka yazımda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

YouTube: RNA GEZGİNLER


Şirinyazı Pond

Hello dear readers,

 

Today, I'm going to tell you about this article and my video about the Shirinyazı Pond, which is known by rare people from the Mengen district of Bolu.

The lake in Şirinyazı Pond has no sloping flat areas, but the lake is very beautiful and does not matter that much to the campers.

In order to see the Smurf’s Pond, the beautiful Garden of Eden, that is, the unique beauty of which we live in Ankara, the morning time from our house: We set out around 9:00 and determined the best and fastest route that we had agreed with my wife, and arrived at the Şirinyazı Pond just three and a half hours after the Bolu Road/D750. They said there is only a small forest path and some blogs and comments on Google Maps. It’s not at all relevant. It’s ridiculous to return the road. no, but it's worth it.

Dear readers, it is worth driving for 3.5 hours to the Şirinyazı Pond. When we walk through the Pond Door, an attendant greets us at the door, it is costly to enter, but if you are going to stay in the lake for accommodation, it is 30 Turkish lira. However, it is not safe, there is no electricity and there is a camping area inside the facility. There is a accommodation fee of 50 Turkish lira. The telephone does not pull anywhere.

Dear readers, I would like to advise you to stay where business is. You will know new friends there and ensure that your environmental safety is assured. There is a risk that wild animals may come along the lake and that you may suffer from electricity and wc shortages. I'd like to mention another point: Murat Bey, the owner of the business, is very kind and very helpful. He gave us fresh eggs even at breakfast. He also gave us firewood to eat, but I can find wood from around, my dear readers. There are also cute friends in the Smurfs Pond of Smurfs, where dogs are all very friendly business owners value them very much, not greedy businesses.

Dear Readers, the camp was our second camp with our daughter today. It didn't force us and it's at night. There was a sharp cold in the air around 3:00, but our sleeping bags protected us the month we went to August, but cold friends watch: After 20:00, the weather starts to cool, so to speak, the top of the mountain, we went very well. We are planning to come again. Mengen is already a natural wonder. My cute wife and daughter Ahsen Ece, who are also called the Smurf Gölet, is located in the Burner Village, and we had a one-night stay in the garden of the facility and romance with my wife on the campfire.

You can also see the details of the camp on my YouTube RNA Travels page. In other words, "Stay in the Nature Turkey" will be welcome to see you in another post.
Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon