29 Eyl 2020

MTA - Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi


MTA - Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi

Merhaba değerli okurlarım,

Sizlere bugün bu yazımda ve videomda R. N. A. Gezginler olarak, Ankara da tarihi yaşatan MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi'ni sizlere tanıtma fırsatı buluyoruz.

Maden Teknik Aramanın öncülüğünde Enerji tabii kaynaklar bakanlığının önderliğinde yapılan restore edilen müzede; dinozor fosilleri, elementler, Türkiye de çıkarılan doğal taşlar ve eski çağda yaşayan insanların yaşantılarını bizlere yansıtmışlar.

Değerli okurlarım, müzeye gidemeyenler için ise MTA sanal tur ortamı da bulunuyor. MTA- Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi ama ben her zaman sanaldan yana değilim o atmosferi yaşamayı sevenlerdenim görmek çok önemli çok değerli bir söz var; " çok okuyan mı bilir yoksa çok okuyan mı" herkes gibi sizde biliyorsunuz gezmek tabii okumak öğretiyor ama gezmek bambaşka değerli okurlarım.

MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi hakkında da size bilgi vermek isterim ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 1935 yılında müze faaliyete geçmiştir. Müzenin girişinde hediyelik eşyalar satan bir market bulunuyor burada; tişört, teşbih ve değerli taşları bulabilirsiniz.

Müze girişi ücretsiz büyük bir otoparka sahip olan müzede hafta sonu rehberlik hizmeti verilmiyor. MTA şehit dağ tarih müzesi pazartesi günü kapalı ancak diğer günler saat 9.00 ile 17.00 arası ziyaretçilere açıktır.

Değerli okurlarım, sizlere MTA Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ni dilimin vardığınca yazımda paylaştım umarım sizleri sıkmamışımdır.

Değerli okurlarım, RNA GEZGİNLER YouTube’de bulunan MTA şehit dağ tarih müzesi hakkında hazırladığım videoyu izleyebilir ya da linkini verdiğim müzenin sanal turda gezebilirsiniz.

Yazılarımın ve videoların devamını isterseniz kanalıma abone olmayı ve beğenmeyi unutmayınız. “Doğada Kal Türkiye” diyerek sözlerime son veriyorum başka bir yazımda görüşmek ümidiyle.

YouTube: RNA GEZGİNLER


MTA - Şehit Cuma Dağ Natural History Museum

Hello dear readers,

 

Today, as Rs. N. A. Travelers in this writing and video, we have the opportunity to introduce you to the MTA Martyr Friday Mountain History Museum, which preserves history in Ankara.

The museum was restored under the leadership of the Ministry of Energy Natural Resources under the leadership of the Mining Technical Search. dinosaur fossils, elements, natural stones in Turkey and the lives of ancient people have been reflected in us.

Dear readers, there is a virtual tour environment for those who cannot visit the museum. MTA- Martyr’s Friday Mountain History Museum, but I’m not always on the side of the arts. It’s very important to see that I’m among those who love that atmosphere. as you know, "who reads a lot or reads a lot." you know, walking around teaches them to read, but traveling is a very different value for me.

I would also like to inform you about the Museum of Natural History of MTA Şehit Cuma Mountain. The great leader Mustafa Kemal Atatürk became a museum in 1935. There is a market at the entrance of the museum that sells souvenirs. t-shirts, teasers and precious stones are available.

The museum has a large parking lot free of charge and does not offer weekend counseling. The MTA martyr mountain history museum is closed on Monday, but other days it is open to visitors between 9:00 and 17:00.

Dear Readers, I have shared the MTA Martyr Friday Mountain History Museum when my tongue was reached and I hope I haven't bored you.

Dear Readers, RNA GEZINLER YouTube can watch my video about the MTA Martyr Museum of History, which is available on YouTube, or visit the museum's virtual tour that I provided the link to.

If you would like to continue with my articles and videos, please do not forget to subscribe to my channel and like it. "Stay in the Nature Turkey," I end my words by saying, hoping to see you in another article.

Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon