29 Eyl 2020

EskişehirEskişehir 

Merhaba değerli okurlarım,

Sizlere bugün bu yazımda RNA Gezginler olarak Eskişehir de ne yapılır nerelere gidilir hakkında hazırladığım bir gezi rehberini sizlerle paylaşacağım.

Eskişehir’in medeniyeti çok eski zamanlara kadar dayanır burada, Osmanlı'nın büyük Selçuklu cumhuriyetinin izlerini bulabilirsiniz Yunus Emre’nin, Nasrettin Hoca’nın ve Seyit Battal Gazi'nin izlerini bulabilirsiniz. Sizlere hazırladığım gezi rehberinde yer alan yerler; sazova, tren garı, ilk otomobili göreceğiniz müze, cam müzesi, resim galerisi, bal mumu müzesi, odun pazarı, tarihi külliye, Kentpark, hayvanat bahçesi, karacahisar kalesi, seyit Battal Gazi müzesi ve doktorlar caddesi tabii ki olmazsa olmazlar dan porsuk çayında gondol ile esinizle sevgilinizle aşkınızı tazeleyebilir siniz.

Değerli okurlarım, Eskişehir’in havası öyle bildiğiniz tipik şehirlere benzemez sanki kendinizi Avrupa da bir yerde hissedersiniz burayı güzel tutan Eskişehir Belediye Başkanı, Yılmaz BÜYÜKERŞEN’e teşekkürlerimizi borç biliriz gerçek sokakta gezerken her yerinde ayrı bir sanat harikası var buranın adı Eskişehir ama hiç eski değil çok modern bir yer, tatmakla bitmeyen lezzetlerine gelelim; yaprak sarması, met helvası, çiğ börek bunların başlarında gelir kısacası arkadaşlar Eskişehir’i anlatmakla bitmez gidip görmek gerekli o şehri yerinde yaşamak gerekli.

Değerli okurlarım, sizlere Eskişehir’i anlatan ve gezilmesi gereken yerleri anlatan bir video hazırladım tabii bu videoma YouTube’de bulabilirsiniz Eskişehir’in demografik yapısı ve porsuk çayında gondol ile teknelerin seyahatlerini sizlere sunmaktan onur duyarız iyi seyirler.

Sözlerime “Doğada Kal Türkiye” diyerek başka bir yazımızda görüşmek üzere sağlıcakla kalın.

YouTube: RNA GEZGİNLER

 

 Eskişehir’e Ulaşım

  •  Ankara'dan gidecekler için Dumlupınar Blv./D200/E90 üzerinden rahatça gidebilirsiniz.
  •  İstanbul'dan gidecekler için Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu/O-5 ve Bursa Eskişehir Yolu/D200/E90 üzerinden rahatça gidebilirsiniz.

Eskisehir

Hello dear readers,

Today, I will share with you a tour guide prepared for you as RNA Travelers about what to do in Eskişehir.

Eskişehir’s civilization dates back to ancient times, and you can find traces of the Seljuk Republic of the Ottoman Empire, Yunus Emre, Nasrettin Hoca and Seyit Battal Gazi. The places I have prepared for you in the tour guide are: the sazova, train station, the first car, museum, glass museum, art gallery, wax museum, wood market, historical culinary, city park, zooming center, karacahisar castle, street Battal Gazi museum and doctors' street, where you will find it, of course, must be a must, you can renew your love with your lover with gondola in the porsuk tea.

Dear Readers, Eskişehir’s air is not similar to the typical cities you know. It is as if you feel like you feel it in Europe. We owe our thanks to Eskişehir Mayor Yılmaz Büyükerşen, who makes this place beautiful. There is a unique art wonderland here called Eskişehir, but it is not old, but a very modern place. Let’s get to the flavors that don’t end with taste. leaf wrap, memet halva and raw pastry come first. In short, friends tell Eskişehir, it is necessary to go and see the city in its place.

Dear Readers, I have prepared a video that tells you about Eskişehir and where it should be visited. Of course, you can find it on YouTube. Eskişehir’s demographic structure and the gondola in batuk tea will be an honor to present you to the cruises of boats.

Say, "Stay in the Nature, Turkey," and say goodbye to me in another article.Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon