29 Eyl 2020

30 Ağustos Zafer Parkı - Ankara / TURKİYE30 Ağustos Zafer Parkı


Merhaba değerli okurlarım,

Sizlere Bu yazımda RNA Gezginler olarak Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (Aşti) Yanında Bulunulan 30 Ağustos Zafer Bayramı anısına yapılan parkı geziyoruz

30 Ağustos Zafer Park’ında; aklınızın almadığı yeşillik alan ve Göçmen Kuşların Durak Noktası Olan Park Aynı Zamanda Pakistan Papağanlarına da Ev Sahipliği Yapıyor, 30 Ağustos Zafer parkı yaklaşık 166 Bin Metrekarelik Yemyeşil alana sahip. Zafer Parkında; Bisiklet, Yürüyüş Ve Koşu Yolları İle Geniş Çim Alanlarına Sahip, 30 Ağustos Zafer Parkı’nda, 1.540 metre uzunluğunda bisiklet, yürüyüş ve koşu yolları da yer alıyor ve Ahşap oturma gurupları, kütüklerden oluşan çocuk oyun alanları ile 7’den 70‘e herkesin gezebileceği ve vakit geçirebileceği parkta vatandaşlar, ücretsiz wi-fi hizmetinden de yararlanabilecek.

Değerli okurlarım, Eşim kızım ile biz her zaman ki gibi parkta çayımızı kahvaltımızı yapıyoruz Ülkemizin içinde bulunduğu, korona virüslü pandemi (salgın) dönemlerinde gerçekten çok güzel bir yer insanlardan uzaktayız kimse bir birini rahatsız etmiyor bu dönemde evde kalmak önemli ama bu ortamlarda hem yürüyüş yaprak hem de açık havada herkes den uzak durmak için en iyi yer, bu park Ankara büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş in hizmetiyle açıldı gerçekten ona şükranlarımızı borç biliriz bu park Ankara ya ayrı bir hava kattı bana katılanlar da vardır elbet Ankara'nın o soğuk betonları arasında 116 bin metrekarelik yeşillik alan herkesin görmesi lazım.

Değerli okurlarım, sizlere bu yazımda Ankara’ya yeni ve büyük bir park kazandırıldığının yazısını yazdım 30 Ağustos ulusumuzun zafer bayramı ama bu parkta gerçekten adı gibi fevkalade muazzam, sözlerime “Doğada Kal Türkiye” diyerek son veriyorum başka bir yazımda görüşmek ümidiyle sağlıcakla kalın.

YouTube: RNA GEZGİNLER

 30 Ağustos Zafer Parkı’na Ulaşım

 

  • AŞTİ nin yanında bulunan Eski adıyla AOÇ nin parkı olan yerdir


August 30 Victory Park

Hello dear readers,

 

In this article, we, as RNA Travelers, visit the park next to the Ankara Intercity Bus Terminal (Aşti) and commemorating the August 30 Victory Day.

In Zafer Park on August 30: The Park is the stop point of migratory birds and a green area that you cannot imagine. It also hosts Pakistani Parrots. On August 30, Zafer Park has a lush green area of approximately 166,000 square meters. At the Victory Park: The 30-August Victory Park features a 1,540-meter long bicycle, walking and running track with its bicycle, walking and running paths. The wooden sitting groups, children’s playgrounds consisting of logs, and children’s playgrounds that allow people to travel and spend time in the park from 7 to 70, and citizens can also benefit from free wi-fi services.

Dear readers, My wife and I are always having our tea in the park as we do with our daughter. We are in a really good place in the period of the corona-virus pandemic (pandemic) in our country. No one is bothering each other. It is important to stay at home during this period. But in these environments, the best place to stay away from everyone is in the walk and the open air. This park was opened to her with the service of our great city mayor of Ankara, Mansur Slow We owe it to them that this park has added a special touch to Ankara. There are also those who join me. Everyone who takes 116,000 square meters of greenery from Ankara's cold concrete needs to see it.

Dear Readers, I have written to you in this article about the new and large parking space for Ankara on August 30 is a triumph of our nation, but in this park it is truly amazing as its name, I conclude by saying "Stay in the Nature Turkey" and hope to see you in another article.                                               


Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon