19 Kas 2019

Güvenç Göleti


Güvenç Göleti

Merhaba değerli okurlarım,

Sizlere bu yazımda ve videom da R. N. A. Gezginler olarak Ankara’da gezilecek yerler arasında bulunan Güvenç Göleti ve Mesire alanını sizlere tanıtacağım.

Cumartesi günü, saat: 10.00 sularında evimizden yola çıktık. Ankara'nın ilçesi olan kahramankazan'ın içinde bulunan Güvenç köyü nü geçtikten sonra güvenç mesire alanı ve Güvenç Gölet'inde Nurgaz kamp ocağımız ve dekatlondan aldığımız sandalye ile keyif yaptık kamp yapmak isterdik ama kızımız küçük olduğundan uyku tulumu ve çadır kampını gerçekleştiremedik artık büyüdüğünde gerçekleştireceğiz ama olsun biz yine de kamp sandalyemize oturarak ve kamp masamız da çayımızı içerek Komik, neşeli, romantik ve eğlenceli anlar yaşadık.

Sizlere ilk önce mesire alanında bahsetmek istiyorum. Mesire alanı çok büyük ve ağaçlık ortasından cılız bir su akıntısı var ve serin bir havası vardı ama halkımız çok bilinçsiz ne yazık ki yedikleri içtikleri malzemeleri etrafa savunmuşlar ve poşetler bağlı bile değil. Lütfen doğamıza sahip çıkalım bir pet şişe doğada 20 yılda zor eriyor bilinci olup çevremizi kirletmeyelim.

Son olarak da Güvenç Gölet'inden bahsedeyim, etrafta çok başıboş hayvanlar var yani kısacası sahipsiz hayvanlar buraya getirenler belli ne yazık ki bunlara getirenleri yakalamak lazım gördüğümüzde kolluk kuvvetlerine şikâyet etmek lazım sesiz kalmayalım. Kahramankazan Belediyesi bu hayvanlara sahip çıksa aşılarını yapsalar hayvanlar hayatta kalır değerli okurlarım, neyse gelelim gezimize göl etrafında balık tutanlar çok bu gölde sazan ve aynalı sazan balığı buluyor kamp yapılabiliyor bir takipçim bana bu konu hakkında bilgi verdi ona buradan teşekkürlerimi borç bilirim. Çok güzel bir kamp geçirdiklerini söylediler birde çocukları da varmış hiç zorlanmamışlar, bence çocuklar kampı çok seviyorlar bana kalırsa doğa aşıkları kendileri videomda ayrıntılı şekilde anlattım bolca görselde var umarım beğenirsiniz iyi seyirler. "Doğada Kal Türkiye"

Değerli okurlarım, sözlerime son vererek sizlerden ayrılıyorum. Umarım sizleri bunaltmamışımdır. “Doğada Kal Türkiye” bir dahaki yazımda görüşmek ümidiyle… 

YouTube : RNA GEZGİNLER


Guvenc Pond

Hello dear readers,

I will introduce you to the Safe Pool and the Mesire area, which is among the places to be visited in Ankara, as R. N. A. Travelers, in this post and my video.

On Saturday, at: We left our home around 10:00. After passing the safe village in the heroic Kazan district of Ankara, we enjoyed camping with the Nurgaz camping quarry and the chair we bought from the clone in the safe recreation area and the Güvenç Lake. However, since our daughter is small, we can't carry out the sleeping bag and tent camp anymore. However, funny, we can still sit in our camping chair and have tea at our campsite. we had fun and romantic moments.

I would like to talk to you first about recreation. It's a big residential area, and there's a leaking stream of water in the middle of the tree, and it's cool, but our people are so unconscious, unfortunately, that they've defended the ingredients they've consumed, and the bags aren't tied up. Let's take care of our nature. A plastic bottle melts in nature for 20 years. Let's not contaminate our environment.

Finally, let me talk about the Safe Pond, and there are very stray animals around here. In other words, the ones that bring the unowners here, unfortunately, must be caught by those who bring them, and we must not complain to law enforcement officers. If the Kahramankazan Municipality had taken care of these animals, the animals would survive, my esteemed readers, but no matter what, the people who fish around the lake find carp and carp fish in this lake. There are many times. A follower can make camp. He gave me my thanks here. They said that they had a very nice camp, and they had a child and they didn't have a hard time. I think the kids like camping, and I think the lovers of nature like it very much in my video. I told them in detail. There are plenty of visuals. I hope you like it. "Stay in the Nature Turkey"

Dear readers, I leave you by ending my words. I hope I didn't overwhelm you. "Stay in the Nature Turkey" hopes to see you next time I write...Ben Refik Saygın ÇINAR Merhaba, YouTube de kanalım var 16 aylık kızım Ahsen Ece'nin neşeli, sevimli, komik, munzur, haylaz, eğlenceli, komedi anlarını kameraya alıyorum ve eşim ile Çadır kamp, piknik, mangal, ev yemekleri yapıyoruz ve kamp malzemelerini tanıtacağım eşim, kızım ile geziler düzenleyerek kanalımın paylaşımını sizlere sunuyorum.


EmoticonEmoticon